Звітуємо!

З В І Т  

Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» за період діяльності

Перший віце-президент Асоціації Віктор Червоний

Шановні друзі! Останні два роки, з моменту створення Асоціації, були нелегкими для держави у цілому, і для мисливської галузі зокрема. Як і передбачалося, чергове перезавантаження влади супроводжувалася лише ростом у її вищих ешелонах екологічного популізму та антимисливських настоїв. У результаті, за час роботи нового парламенту було зареєстровано цілу низку небезпечних законопроектів (№/№ 0870, 2232, 2351, 2448, 3563)
з різноманітними елементами антимисливської риторики.

За короткий проміжок часу було проведено колосальну організаційну роботу з розбудови Асоціації, розроблено нову редакцію Статуту, проведено І-й З’їзд Асоціації, на якому були присутні 180 делегатів з усіх областей, обрані керівні та контрольні органи Асоціації, створені відокремлені підрозділи у всіх областях України, Асоціація реально набула всеукраїнського статусу! Для забезпечення роботи апарату Асоціації було укомплектовано його штат із п’яти осіб (виконавчого директора, голови науково-технічної ради, менеджерів та прес-секретаря), що потребувало та потребує відповідних фінансових видатків. Проте, на виконання рішення І-го З’їзду Асоціації, про встановлення порядку та розміру сплати досить символічних членських внесків, належним чином не відгукнулися ані користувачі угідь, ані мисливці.

І все ж таки, попри неналагоджене самофінансування, у минулому та цьому році Асоціація ініціювала та брала активну участь в проведенні спеціалізованих загально-просвітніх і дитячо-юнацьких заходів, мисливських форумів і фестивалів у різних регіонах країни – в Рівненській, Львівській, Дніпропетровській, Київській, Чернігівській областях. Проведення моніторингово-аналітичних досліджень, регулярна підготовка наукових та публіцистичних статей, видавництво чотирьох мисливських книг, виступи у ЗМІ та парламенті, делегування своїх представників до CIC (Міжнародна Рада з полювання і охорони тваринного світу), IUGB (Міжнародний союз біологів-мисливствознавців) та МСОП (Міжнародний союз охорони природи), співпраця з представниками FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) та FACE (Федерація мисливських і природоохоронних асоціацій Європейського Союзу), постійне консультування користувачів угіддями  – це усе також наші спільні починання і досягнення! 

Асоціація  – єдина з громадських мисливських об’єднань України регулярно делегує своїх представників на засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, де розглядаються законопроекти стосовно мисливського господарства і полювання. Так само, представники Асоціації першими ввійшли до громадських рад, профільних комісій і робочих груп центральних органів виконавчої влади – Міндовкілля та Держлісагентства України. У результаті, апаратом Асоціації упродовж року було проведено колосальну роботу з підготовки змін до законодавства, фахового опонування цілої низки антимисливських законопроектів, розроблення проекту «Концепції розвитку мисливського господарства», спільно з Державним агентством лісових ресурсів України.

Виключно завдяки старанням Асоціації серед стратегічних завдань держави, уперше в історії Незалежної України, в рамках створення Кліматичної стратегії, постали створення «Фонду розвитку мисливського господарства» та розробка державної програми «Мисливське господарство України до 2030 року».

Разом з тим, соціально-політична ситуація навколо мисливської галузі продовжує динамічно загострюватися. Немає також об’єктивних підстав вважати, що у 2021 році вона буде змінюватися на краще. Свідченням цьому зокрема є: утворення, по своїй суті, антимисливської парламентської коаліції з народних депутатів – МФО «Гуманна країна»; подальша реєстрація нових антимисливських законопроектів у Верховній Раді; продовжилися переслідування користувачів, які мають угіддя в межах об’єктів ПЗФ, оприлюднено наміри «зоозахисників» перетворити десятки господарств поліської зони на заповідники; з метою перерозподілу ринку землі, олігархічні ЗМІ розгорнули активну антимисливську кампанію; ведуться кулуарні розмови про можливість заборони в Україні з 2021 року полювання на десятки видів птахів строком на 5 років (!).

Все це у котре свідчить – всім нам необхідно терміново об’єднуватися і демонструвати свою непохитність у відстоюванні власних конституційних прав! Без вас, шановні мисливці та користувачі угіддями – ми вже програли! Ви – сіль мисливської галузі! Ви, а не ми, – її рушійна сила і міць! Ми можемо вас згуртувати, скоординувати, підтримати, але самотужки врятувати українське мисливство «армією» у складі десяти чоловік – ми не в змозі! Та не можливо згуртувати людей, які досі самі того не бажають.  Тож, поки ще не пізно,запрошуємо усіх вас – мисливців, користувачів угіддями, виробників та реалізаторів мисливського спорядження і боєприпасів, просто небайдужих українців, до всебічної співпраці на захист спільних інтересів, на благо довкіллю і мисливській галузі України!

З повагою до кожного з вас –
Віктор Червоний