Звернення до новопризначеного Міністра екології

Міністру захисту довкілля та природних ресурсів України
Абрамовському Р.Р.

Запит щодо оприлюднення офіційного
ставлення керівництва Мінприроди до
мисливської галузі та мисливської спільноти України

Шановний Романе Романовичу!

Громадська спілка «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» (далі – Асоціація), представляючи інтереси 750 тисяч українських мисливців та понад 12 тисяч працівників мисливської і супутніх їй галузей, висловлює Вам цілковиту партнерську довіру та щирі сподівання на Ваш професійний, євроінтеграційний підхід до питань охорони і раціонального використання об’єктів тваринного світу, у тому числі – державного мисливського фонду!

Асоціація зі своєї сторони гарантує всебічну підтримку Мінприроди України у прагненні розвивати мисливське господарство нашої держави до кращих світових зразків. Окрім того, Асоціація, керуючись базовими принципами Європейської Хартії полювання і біорізноманіття (2007), створеної за ініціативи Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), враховуючи Рекомендацію №128 Постійного комітету Бернської конвенції (1979), підтримує всі урядові та законотворчі ініціативи в контексті євроінтеграційних процесів мисливського господарства нашої держави.

Разом з тим, змушені поінформувати Вас, що останніми роками мисливська галузь України, законодавчо визначеними завданнями якої є охорона, відтворення та регулювання чисельності диких тварин, перетворилася на «мішень» для псевдозоозахисних громадських організацій-грантоїдів. Нині численні вітчизняні «зоозахисні» та псевдоекологічні організації, які, як правило, легально фінансуються у вигляді грантів ворожими до аграрних секторів української економіки закордонними донорами та конкурентами, досягли небачених успіхів у своїй підривній діяльності. Вона полягає у всебічному тиску на органи державної влади, масштабному впливі через ЗМІ на формування негативної суспільної думки про українських тваринників і користувачів фауною (мисливців, рибалок), чисельних пікетах, дискримінуючих акціях тощо.
На жаль, неприкрите підігрування антимисливським псевдотрендам, які давно не притаманні для країн ЄС, свого часу демонстрували останні екс-очільники Мінприроди – О. Оржель та О. Семерак. Хоча, по своїй суті, висловлювання антимисливських поглядів на посаді очільників Мінприроди України було неприпустимим і прямо протирічило задекларованій галузевій політиці держави та обраному євроінтеграційному курсу!

У зв’язку з вищевикладеним, Асоціація звертається до Вас з наступними клопотаннями:
1). Відповіддю на цей лист оприлюднити для мисливської спільноти України свої особисті бачення, як Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, про роль і місце мисливської галузі в діяльності очолюваного Вами Міністерства та заплановані вектори її розвитку;
2). Взяти під особистий контроль питання підготовки та подання на затвердження Уряду «Концепції розвитку мисливського господарства на 2020-2021 роки», проект якої був розроблений Асоціацією, схвалений колегією Держлісагентства України, а також розглянутий Комітетом з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України, який своїм Рішенням (від 18 грудня 2019 року № 20/11) рекомендував Уряду розробити концепцію розвитку мисливського господарства.
3). Призначити робочу зустріч з керівництвом та експертами Асоціації для предметного обговорення проекту концепції, її доопрацювання й подання на розгляд та затвердження Уряду.

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити Асоціацію письмово у визначені законодавством терміни.

З повагою
Перший віце-президент Асоціації
В.О. Червоний