Звернення Асоціації щодо відкликання законопроекту № 3563

 «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ МИСЛИВЦІВ ТА КОРИСТУВАЧІВ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ»

Народному депутату України
Дубінському О.А.

Щодо відкликання законопроекту
реєстр. № 3563 від 29.05.2020 року

Шановний Олександре Анатолійовичу!

Громадська спілка «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» (далі – Асоціація), представляючи інтереси 750 тисяч українських мисливців та членів їхніх родин, висловлює глибоке занепокоєння реєстрацією Вами законопроекту № 3563 від 29.05.2020 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту дітей від спостерігання за полюванням”, положення якого прямо суперечать конституційному праву України та законодавчій практиці Європейського Союзу.

Олександр Дубінський (фото: https://ua.112.ua/profiles/oleksandr-dubynskyi-2822.html)
Олександр Дубінський
(фото: https://ua.112.ua)

Так, в країнах Європи дітям дозволено не лише бути присутніми, а й безпосередньо полювати у: Білорусі – з 14 років, Латвії – з 16 років, Німеччині – з 16 років, Норвегії – з 14 років, Швеції – з 12 років і т.д. Польща, на досвід якої Ви посилаєтеся в пояснювальній записці до законопроекту № 3563, теж вже поставила на голосування Сейму поправку про відміну цієї безглуздої заборони, яка не має аналогів в ЄС. До Вашого відома, забій сільськогосподарських тварин в державних дитячих садочках Данії, найблагополучнішої країни світу, проводиться у виховних цілях на очах у дітей з перших років життя (посилання на телесюжет ТСН: https://www.facebook.com/2163631490623084/videos/239239243777743).

Щодо Вашої позиції в пояснювальній записці: «нелогічною залишається відсутність заборони на проведення полювання в присутності дітей», вважаємо навпаки – алогічним є положення ст. 5 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», яким заборонена пропаганда мисливства в системі професійно-технічної та вищої освіти. Тобто в країні, де мисливська галузь є цілком узаконеною, якісь невігласи по суті заблокували підготовку фахових спеціалістів для цієї галузі, від чого досі страждають довкілля та економіка України! Подібного прецеденту не існує в жодній країні світу.

На наше глибоке переконання, в обох розглянутих випадках абсолютно логічним було б замінити поняття «мисливства (полювання)» в ст. 5 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та, зокрема, у Вашому законопроекті № 3563 узаконеним поняттям «жорстоке поводження з тваринами». Ми закликаємо Вас перейнятися саме цим нагальним питанням!

Наразі ж подібні норми видаються українським мисливцям і суспільству маніпулятивним популізмом, адже в обох випадках законотворцями упускалися аналогічні види людської діяльності, як то: риболовля, забій сільськогосподарських тварин в домогосподарствах та на спеціалізованих підприємствах, відвідування дітьми м’ясних відділів в торгових мережах тощо. З точки зору Вашої «логіки» це все також мало бути заборонено для дітей на ряду із полюванням. З громадської точки зору – в усьому світі перелічені вище сфери суспільної діяльності гідні уваги та поваги громадян всіх вікових категорій. Адже неможливо виховати в молоді бережне ставлення до об’єктів тваринного світу шляхом примусового відсторонення від цілком природних процесів виробництва/добування та підготовки до споживання продукції тваринництва.

У зв’язку з вищезазначеним просимо Вас відкликати законопроект № 3563 від 29.05.2020 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту дітей від спостерігання за полюванням”, а також поглиблено ознайомитися з порушеним питанням та закликати своїх колег по парламенту не піддаватися на диверсійний вплив так званих зоозахисників-грантоїдів.

Ми вважаємо запропоновані норми законопроекту № 3563 антиконституційними та такими, що суперечать євроінтеграційному курсу України! Тому, у разі не врахування нашої позиції, ми залишаємо за собою право на мирні протестні акції та звернення до вітчизняних і європейських судів.

Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити Асоціацію письмово у визначені законодавством терміни.

З повагою
Перший віце-президент Асоціації
В.О. Червоний