ЗАЯВА FACE: ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

Європейські мисливці усвідомлюють важливість Спільної сільськогосподарської політики Євросоюзу (САР) для підтримки фермерів та розвитку сільських територій. Однак, на жаль, чисельність дрібної дичини в сільськогосподарських угіддях ЄС продовжує динамічно знижуватися.

Національні мисливські асоціації по всій Європі відіграють важливу роль у закликанні своїх міністерств винагороджувати фермерів за створення благ для місцевого біорізноманіття.

Агроекологічні інструменти (AES) заохочують екологічно безпечні практики, які гарантують винагородження фермерів за створення середовищ існування для тварин, наприклад, забезпечуючи якісні місця проживання для птахів, комах-запилювачів, інших комах та диких видів серед сільськогосподарських угідь. Ефективні AES мають значний потенціал для того, щоб принести користь таким мисливським видам, як сіра куріпка, сірий заєць (русак), а також багатьом іншим тваринам.

Стимулювання фермерів пропонується першочергово здійснювати в таких напрямах:

  • збереження водно-болотних угідь
  • відновлення якісних середовищ існування серед орних земель
  • збереження природних луків

Держави-члени ЄС повинні розробити економічні інструменти, які винагороджують фермерів, котрі впроваджують екологічно стабільну практику землеробства, зберігають ландшафтні особливості, підтримують пасовища з великою різноманітністю трав тощо.

Завдяки збільшенню гнучкості Брюсселя національна сільськогосподарська політика (САР) має зіграти важливу роль у покращенні надання екосистемних послуг. Це має вирішальне значення для забезпечення відповідального, довгострокового управління сільськогосподарськими угіддями.

Враховуючи міжнародні зобов’язання щодо збереження та відновлення біорізноманіття, FACE та його члени закликають національні уряди внести необхідні корективи для мінімізації його втрат на сільськогосподарських землях Європи.