Як побороти Covid-19: поради мисливствознавця
Увага! Перед застосуванням викладених нижче рекомендацій проконсультуйтеся з Вашим лікарем!

Хочу поділитися власною інформацією, як побороти коронавірус в перші дні захворювання в домашніх умовах, без застосування медичних препаратів. Я не лікар, медичних знань не маю, але цим питанням намагався максимально цікавитися із засобів масової інформації, не соромився запитувати у рідних, близьких та друзів про перебіг захворювання безпосередньо у кожного з них. Конфіденційну інформацію отримував і у лікарів, які лікували хворих у стаціонарах. У віці 55 років в жовтні 2020 року перший раз сам переніс коронавірус в легкій формі: без температури, але з біллю: м’язевою та в суглобах. Другий раз переніс коронавірус в кінці березня 2021 року з тими ж самими симптомами та температурою, в перший день до 38,8 градусів, бронхітом, втратою смаку і нюху.
На підставі власного захворювання та перебігу захворювань близьких людей, з якими доводилось спілкуватися, дійшов висновку, що коронавірус слід сприймати як звичайну застуду або ГРВІ. Як тільки ви відчули в своєму організмі будь-яку слабкість, головну, м’язеву біль чи біль у суглобах, підняття температури або кашель – у вас є перших три рятівні дні, щоб взяти під контроль COVID-19 в домашніх умовах. Якщо ж вам не вдалося за перші 3-5 днів перемогти дане захворювання самостійно, без медичних препаратів, слід негайно звернутися за допомогою до лікарів.
В перші дні хвороби ніхто із моїх знайомих, як і я, не приймали ніяких ліків, тим більше антибіотиків. Використання медикаментів в перші дні «садить» імунну систему людини. Багато хто не знає, що імунна система людини, близько 60%, формується у слизових оболонках шлунково-кишкового тракту. В цій ситуації, якщо буде пошкоджена слизова, переносити перебіг захворювання буде дуже тяжко. В подальшому, лікування доведеться здійснювати в стаціонарних умовах.
Щоб побороти коронавірус в домашніх умовах за перші три дні (максимально 5), а в подальшому не захворіти в тяжкій формі, необхідно здійснювати комплекс різних заходів і займатися відповідним харчуванням. До таких кроків, які можуть зміцнити імунну систему організму, слід віднести наступне.
Прийняття гарячих потогінних напоїв
Прийняття гарячих потогінних напоїв (окрім власних протипоказів) в перші дні хвороби автоматично сприяє позитивному підняттю температури в організмі людини, за рахунок чого імунна система організму починає краще «боротися» з коронавірусом. Головне в цьому випадку – добре пропотіти.
Із потогінних засобів дуже чудово зарекомендував себе чай з відвареного і настояного 4-5 годин липового цвіту. Потовиділенню добре сприяє і вживання гарячого морсу з варення вишні, малини. Позитивні відгуки були також і в тих, хто вживав гарячий глінтвейн з домашнього вина або кагору з додаванням кориці. Гаряче натуральне пиво (один із народних методів лікування ГРЗ, ГРВІ та бронхітів ще у 1980-1990) також має хороші властивості сприяння потовиділенню.
В період хвороби в організмі йде боротьба, внаслідок чого акумулюється багато продуктів розпаду, які викликають інтоксикацію, що проявляється у вигляді слабкості, головної та м’язевої болі. Позбутися інтоксикації в організмі можна двома шляхами – вживанням великої кількості рідини або внутрішньовенними ін’єкціями (крапельниці). Тому, об’єм випитої рідини за добу має складати від 2 до 5 літрів, в залежності від можливості кожного. Після випитого потогінного засобу, в організмі людини відбуваються певні фізіологічні процеси, внаслідок яких температура тіла підвищується, що сприяє розширенню капіляр, через які виходить надлишок рідини у вигляді поту. Значне потовиділення позитивно впливає на охолодження організму (понижує температуру тіла) та виведення значної кількості токсинів із організму, накопичення яких негативно впливає на стан всього організму та самопочуття.
Тому, наголошую, що не варто понижувати високу температуру тіла в перші дні хвороби за допомогою жарознижувальних медичних препаратів. В ці дні необхідно максимально приймати потогінні засоби!
Харчування
В перші дні захворювання в більшості людей зникає апетит, від їжі настає практично відмова. В такому випадку в харчуванні повинно домінувати застосування гарячих напоїв та продуктів харчування, які могли б позитивно впливати як на імунну систему, так і боротися з коронавірусом. В період хвороби необхідно відмовитися від солодкого, солоного та смаженого. Ці продукти харчування закислюють наш організм, а кисле середовище сприяє розмноженню бактерій та вірусів. Для підтримки імунної системи слід вживати продукти, які зможуть залужнювати середовище шлунка, а через шлунок зміг би залужнюватись весь організм. Всі не надто солодкі фрукти, овочі, особливо зелень та фрукти, коренеплоди, спеції, олії залужнюють середовище шлунка, а відповідно мають здатність покращити імунну систему людини.
Особисто я, як і частина моїх знайомих, як тільки розпочався період коронавірусу, систематично стали вживати для залуження шлунку соду за методикою професора Неумивакіна. Сода застосовується зранку на голодний шлунок з розрахунку 1 чайна ложка без верху на стакан гарячої води (80-90 градусів). Такий розчин протипоказаний при цукровому діабеті, відсутності жовчного міхура та особистій непереносимості.
Під час хвороби, а краще до її появи, слід вживати овочі, коренеплоди, фрукти, спеції, які здатні розріджувати кров, є антиоксидантами та можуть мати антибактеріальні та антивірусні властивості (кориця, куркума, часник, коріандр, лимон, імбир тощо).
Під час лікування бронхіально-легеневих захворювань, а коронавірус пошкоджує легені, раціон хворого має складатися також із продуктів з високим вмістом тваринного жиру (сало свиняче, масло коров’яче та інші жири). Найкращим народним способом лікування даних захворювань – було застосування борсучого жиру, за виключенням власних протипоказів. Особисто я, окрім вживання щоденно сала з часником, пив ще три рази на день чашку гарячого кип’яченого молока з додаванням 1 чайної ложки соди та 1 столової ложки коров’ячого масла (рецепт наших батьків).
Процес дихання та застосування фізичних навантажень
Коронавірус потрапляє в організм та розпочинає розмножуватися з носоглотки. Далі, як стверджує наука, він починає негативно впливати на слизову шлунково-кишкового тракту і кровоносну систему. На захист кровоносної системи стають тромбоцити. Під час боротьби з «короною» – частина тромбоцитів гине. Більша чи менша втрата залежить знову від імунної системи нашого організму (її стану). Стається так, що мертві тромбоцити з потоком крові починають переміщатися і скупчуватися в легенях. Якщо не застосовувати своєчасно ніякої міри (тим більше в ослабленому організмі) – легені починають «горіти» або іншими словами, стають «дзеркальними» («глянцевими»). Ця термінологія характерна для COVID-19.
Щоб в подальшому подібного не трапилося, необхідно з перших днів займатися своїм диханням та надавати організму фізичні навантаження, можливо навіть до потовиділення. До таких навантажень відносять: біг (хто молодший за віком), ходьба, фізичні вправи. Під час фізичних навантажень в легенях не відбувається скупчення мертвих тромбоцитів, а легені збагачуються киснем. Цю динаміку легко можна перевірити за допомогою пульсоксиметра. В положенні лежачи, а особливо після нічного сну, наявність кисню буде низькою, тоді як після фізичних навантажень – рівень кисню в легенях значно підвищується.
Хто не може надавати фізичного навантаження організму, радив би з першого дня займатися затримкою дихання за методикою професора Неумивакіна. Процедура дуже проста, затримку дихання необхідно робити упродовж 30 хвилин: виконується повільний вдих повітря, після чого у два рази довший видих; коли ж повітря в легенях не стане, необхідно затримати бездихання на 15-25 секунд (хто як може), після чого знову вдих поволі і видих повітря із затримкою дихання. Якщо і це у вас викликає певні труднощі під час застосування, тоді можна займатись періодично диханням лежачи саме на животі, так радять лікарі хворим на «ковід».
Застосування алкоголю
Всім відомо, що все, що є на землі може бути як ліками, так і отрутою. Все залежить від дози прийнятого. В період Великої Вітчизняної війни бійців радянської армії, хворих на запалення легень, лікували внутрішньовенними ін’єкціями 33% спиртового розчину. А у Львові один із наукових медичних закладів офіційно запатентував лікування коронавірусу спиртовими розчинами, які вводяться внутрішньовенно.
Наявність в організмі в розумній нормі алкоголю, негативно впливає на оболонку коронавірусу. З перших днів захворювання недужим слід робити, що і радять лікарі, періодично займайтеся диханням парами алкоголю через ротову порожнину (окрім особистих протипоказів).
Власний алгоритм дій під час кононавірусу:
День розпочинав із вживання на голодний шлунок одного стакану води (кімнатної температури) з 5-10 краплями перекису водню (за методикою професора Неумивакіна).
Через 30 хвилин приймав 1 стакан води з 1 чайною ложкою соди.
Упродовж дня, через кожні 1-2 години, випивав необмежену кількість гарячих потогінних напоїв (липовий чай, гарячий морс з малиною або вишнею).
1-2 рази на день приймав гаряче вино з корицею або гаряче пиво.
2-3 рази на день вживав 1стакан гарячого молока з 1 чайною ложкою соди і 1 ст. ложкою вершкового масла.
2-3 рази на день займався затримкою дихання, застосовував помірні фізичні навантаження.
10-15 раз на день, упродовж 5-15 хвилин, дихав алкогольними парами для покращення роботи легень.
Дані процедури приймав 5-6 днів. За перші два дні температура тіла стабілізувалася до нормальної за рахунок суттєвого потовиділення.
При такому комплексному підході лікування процес одужання в мене, як і серед моїх знайомих, а це близько двох десятків людей (частина з них мають хронічні захворювання), займав в середньому 10-14 днів.
Одночасно додатково хочу зазначити, що гіпертонікам, людям із захворюванням на цукровий діабет та іншим хворим людям із складними супутніми захворюваннями, радив би не займатися самолікуванням з першого дня, а одразу звертатися до лікарів!
При появі змін в організмі, що можуть бути ознаками ковіду, головне не пропустити дуже важливі в лікуванні перші три дні від початку даного захворювання. Або ви маєте це відчути за станом свого організму індивідуально, або здати необхідні аналізи для тестування на наявність ознак вірусу.
При лікуванні коронавірусу важливо в собі побороти особисту лінь та страх перед хворобою, які є основними вашими ворогами під час лікування! Обов’язково вірте в себе та наполегливо боріться за своє життя з перших днів захворювання! В кожної людини свої власні особливості організму і підходи до лікування теж можуть бути різні. Головне – бажання подолати хворобу, допоки хвороба не подолала вас. Я даю вам свою інформацію, а кожен нехай сам обирає свій шлях.
Будьте здорові!
Яцик Микола Олексійович, біолог-мисливствознавець, директор Рівненського відокремленого підрозділу Асоціації