Депутати пропонують підтримати користувачів мисливських угідь

Через заборону полювання під час війни і фінансові втрати внаслідок цього нардепи пропонують звільнити користувачів від плати за користування мисливськими угіддями.

Група народних депутатів внесла до українського парламенту законопроєкт “Про внесення змін до розділу VII “Прикінцеві положення” Закону України “Про мисливське господарство та полювання” щодо відміни плати за користування мисливськими угіддями на період дії воєнного стану”.

Розробили документ з метою підтримки користувачів мисливських угідь, які позбавлені стабільних фінансових надходжень з боку членів товариств (мисливців) у зв’язку із обмеженнями, введеними під час війни.

Адже, як відомо, на територіях, де не ведуться бойові дії, наказами голів обласних військових державних адміністрацій тимчасово заборонено полювання на період дії воєнного стану. У зв’язку з цим із початку війни припинилась оплата мисливцями вступних та членських внесків, які виступають єдиним джерелом фінансових надходжень обласних товариств мисливців та рибалок.

Разом із тим на користувачів мисливських угідь покладено обов’язок щодо подальшого вжиття заходів для охорони, відтворення, збереження та раціонального використання державного мисливського фонду, тобто подальшої охорони мисливських угідь, проведення біотехнічних заходів, заготівлі кормів тощо.

“Невчасна заготівля кормів може призвести до зменшення поголів’я, а це тягне за собою коригування ліміту дичини для полювання і мисливці отримають меншу кількість ліцензій на відстріл звіра, відповідно, зменшаться надходження від видачі таких ліцензій”, – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

Всі вищеперераховані заходи потребують фінансових надходжень на оплату заробітних плат, пальне, заготівельних ресурсів, які наразі зменшились до мінімуму.

“Тому даним законопроєктом пропонується на період дії воєнного стану і протягом одного року після його припинення чи скасування звільнити користувачів мисливських угідь від нарахування та сплати плати за користування мисливськими угіддями, що дасть змогу бодай якось зменшити фінансовий тягар для користувачів мисливських угідь задля подальшого утримання і охорони мисливського фонду”, – зауважують автори законопроєкту.

📌Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь щиро дякує ініціаторам такого важливого для збереження галузі законопроекту. Разом з тим, з огляду на світову практику, просимо Верховна Рада України цілковито відмінити плату за оренду угіддями або ж запровадити державне субсидування галузі за прикладом країн ЄС.