В Австралії використають отруту для боротьби з АЧС


Речовина вже дозволена до використання

В Австралії використовують отруту проти африканської чуми.
Щоб запобігти можливому розповсюдженню африканської чуми свиней, австралійські вчені розробили новий метод скорочення популяції кабанів. Вони використовують нітрит натрію, змішаний c їжею, поміщений в спеціальні ящики.
Нововведення є результатом роботи Інституту по боротьбі з хворобами тварин, експерименти якого показали, що цей метод може умертвити від 80 до 100% здиких свиней у стаді.
Кабани не виробляють достатньої кількості певного ферменту, тому вони погано переносять нітрит натрію. За словами вчених, коли речовина приймається тваринами, передача кисню в мозок переривається, тварина втрачає свідомість і швидко та безболісно гине.
Потім нітрит натрію швидко розкладається і не забруднює навколишнє середовище. Речовина не є небезпечною для людини та тварин інших видів, так як у них є фермент, якого немає у диких кабанів.
Речовина вже ліцензована для використання на всій території Австралії і продається без спеціального дозволу. Початкові експерименти фермерів в Західній Австралії і Квінсленді показали хороші результати. Крім небезпеки АЧС, кабани завдають великої матеріальної шкоди, знищуючи посіви. За експертними оцінками, через них фермери щорічно втрачають 70 мільйонів євро.

Підготував Олександр Ревнівцев, член Науково-технічної ради Асоціації (Джерело)