УДОСКОНАЛИТИ НОРМАТИВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВОЛЬЄРНОГО ДИЧЕРОЗВЕДЕННЯ

ДЛЯ РОЗВИТКУ ВОЛЬЄРНОГО ГОСПОДАРСТВА НЕОБХІДНО ЗАПРОВАДИТИ ДОДАТКОВИЙ
НОРМАТИВНО-ПРАВОВИЙ АКТ

Розповсюджене в Європі розведення дичини на обгороджених територіях – вольєрах з мисливсько-господарською метою набуває поширення і в Україні.
Розширюючи спектр мисливських послуг, вольєрне дичерозведення сприяє зменшенню навантаження на природні території, дає можливість екологічно збалансовано збільшувати обсяги виходу якісної мисливської продукції, а також може слугувати джерелом збагачення генофонду природних угруповань мисливських тварин і базою для проведення еколого-освітніх заходів та зеленого туризму.
Сьогодні, одним з питань, яке непокоїть багатьох спеціалістів галузі, є законодавча невизначеність щодо ведення вольєрного (фермерського) господарства як одного з напрямів мисливськогосподарської діяльності. Брак нормативно-правового акту, який чітко б визначав права й обов’язки суб’єктів діяльності та правила господарювання з одного боку, не сприяє раціональному використанню повною мірою фінансових, часових ресурсів, ресурсів мисливських угідь і мисливських тварин. З іншого боку створює ризики всіляких ускладнень у відносинах із псевдоекологами, землекористувачами та органами-контролерами.
Отже, розробка нормативно-правового акту щодо ведення вольєрного господарства має стати запорукою подальшого розвитку дичерозведення як одного з перспективних напрямів мисливсько-господарської діяльності в нашій країні.

автор – Андрій Павленко

На фото: Красені з вольєра на Житомирщині.