Стартує сезон тиші

Починаючи з 2016 року в Україні щорічно діє сезон тиші з 1 квітня по 15 червня. 

“У період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах)”

– йдеться у ст. 39 Закону України «Про тваринний світ».

Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь закликає всіх законослухняних громадян по можливості утриматися в цей період від екскурсій, прогулянок, шумових робіт та гучних святкувань на лоні природи.
Разом з тим хочемо відмітити, що дана ухвала свого часу не була обговорена з широким колом фахівців, у результаті чого авторами законодачої ініціативи були допущені грубі ляпи, головний з яких – не зазначено місць, на які поширюється заборона. Відтак, остання де-юре “зупиняє” всю країну! У власних законодавчих ініціативах ми вказували на цей недолік і пропонували Верховній Раді України в частині п’ятій статті 39 Закону України «Про тваринний світ» слова У період замінити на У місцях, проте і цього разу наші рекомендації не були почутими. Окрім того, дане положення певною мірою суперечить чинному Закону України Про мисливське господарство та полювання. До речі, в більшості країн Євросоюзу “сезон тиші” триває не 2,5 а 1 місяць – з 15 квітня по 15 травня, що також не може не викликати подиву від “екологічної” діяльності наших законотворців.