📢 СПАЛАХ ПТАШИНОГО ГРИПУ – ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ МИСЛИВЦЯМ!

БОНН, 26 СІЧНЯ 2022 РОКУ – Опубліковано міжнародну заяву наукової робочої групи UNEP / CMS / FAO про епідемію пташиного грипу в диких та свійських птахів.
“Упродовж минулої осені та поточної зими в Північній півкулі зафіксовано множинні спалахи пташиного грипу, спричинені переважно вірусом H5N1, а також іншими підтипами, включаючи H5N8, що мали місце у Великобританії, Нідерландах, Ізраїлі та Індії” – зазначає у своїй заяві Емі Френкель, виконавчий секретар CMS (Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин). Секретаріат CMS разом з FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) у відповідь терміново скликали Міжнародну наукову робочу групу з пташиного грипу, яка напрацювала свої рекомендації, щоб мінімізувати ризики для людей, домашньої птиці та популяцій мігруючих птахів».
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ МИСЛИВЦЯМ
Мисливці відіграють ключову роль у моніторингу стану дикої природи. Оскільки пташиний грип поширюється Європою, мисливцям слід бути напоготові та посилити спостереження. Повідомляйте про будь-які підозрілі випадки виявлення хворих або мертвих птахів державним органам влади.
Заражені птахи можуть раптово помирати на очах або мати ряд клінічних ознак, включаючи респіраторні прояви, набряки голови, кволість і поганий зовнішній вигляд. Деякі види, особливо дикі качки, можуть бути зараженими без будь-яких ознак захворювання.
Практичні поради:
- Продовжуйте стежити за інформаційними повідомленнями щодо пташиного грипу в ЗМІ та слідкувати за ситуацією в угіддях. Інформуйте своїх знайомих з груп ризику про пташиний грип та про необхідність бути обережними під час поводження з птахами.
- Не обробляйте і не їжте пернату дичину з ознаками хвороби. Після кожного обробітку слід ретельно мити руки; очищати ножі, обладнання та поверхні, які стикаються з такою дичиною, в тому числі – вирощеною в неволі.
- Не їжте, не пийте та не куріть під час роботи з живою чи забитою (добутою) птицею.
- Всю їстівну птахопродукцію слід ретельно проварювати.
Важливо зазначити! Науковцями не було доведено, що полювання сприяє розповсюдженню епідемії пташиного грипу. Окрім того, необдумані обмеження на полювання усунуть ключовий інструмент спостереження за поширенням цієї хвороби в Європі.