Сіль мисливської галузі

Звернення громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» до українців

Віктор Червоний, Перший віце-президент Асоціації

Усім нам – мисливцям, користувачам мисливських угідь, виробникам та реалізаторам мисливського спорядження і боєприпасів, просто небайдужим українцям, – необхідно терміново об’єднуватися і демонструвати свою непохитність у відстоюванні власних конституційних прав.

Останні два роки, з моменту створення Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь (далі Асоціація), були нелегкими для держави у цілому, і для мисливської галузі зокрема. Як і передбачалося, чергове перезавантаження влади супроводжувалося лише ростом у її вищих ешелонах екологічного популізму та антимисливських настроїв. У результаті, за час роботи нового складу Верховної Ради було зареєстровано цілу низку небезпечних Законопроєктів (0870, 2232, 2351, 2448, 3563) з різноманітними елементами антимисливської риторики.

За короткий проміжок часу було проведено колосальну організаційну роботу з розбудови Асоціації, розроблено нову редакцію Статуту, проведено І-й З’їзд Асоціації, на якому були присутні 180 делегатів з усіх областей, обрані керівні та контро­льні органи Асоціації, створені відокремлені підрозділи в усіх областях України, Асоціація реально набула всеукраїнського статусу! Для забезпечення роботи апарату Асоціації було укомплектовано його штат із п’яти осіб (виконавчого директора, голови науково-технічної ради, менеджерів та прессекретаря), що потребувало та потребує відповідних фінансових видатків. Проте, на виконання рішення І-го З’їзду Асоціації про встановлення порядку та розміру сплати досить символічних членських внесків, належним чином не відгукнулися ані користувачі угідь, ані мисливці.

І все ж таки, попри неналагоджене самофінансування, у минулому та цьому році Асоціація ініціювала та брала активну участь у проведенні спеціалізованих загально-просвітніх і дитячо-юнацьких заходів, мисливських форумів і фестивалів у різних регіонах країни – в Рівненській, Львівській, Дніпропетровській, Київській, Чернігівській областях. Проведення моніторингово-аналітичних досліджень, регулярна підготовка наукових та публіцистичних статей, видання трьох мисливських книг, виступи у ЗМІ та Верховній Раді, делегування своїх представників до CIC (Міжнародна Рада з полювання і охорони тваринного світу), IUGB (Міжнародний союз біологів-мисливствознавців) та МСОП (Міжнародний союз охорони природи), співпраця з представниками FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) та FACE (Федерація мисливських і природоохоронних асоціацій Європейського Союзу), постійне консультування користувачів угіддями – це все також наші спільні починання і досягнення!

Асоціація – єдина з громадських мисливських об’єднань України, яка регулярно делегує своїх представників на засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, де розглядаються законопроєкти стосовно мисливського господарства і полювання. Так само, представники Асоціації першими ввійшли до громадських рад, профільних комісій і робочих груп центральних органів виконавчої влади – Міндовкілля та Держлісагентства України. У результаті, апаратом Асоціації упродовж року було проведено колосальну роботу з підготовки змін до законодавства, фахового опонування цілої низки антимисливських законопроєктів, розроблення проєкту «Концепції розвитку мисливського господарства», спільно з Державним агентством лісових ресурсів України.

Виключно завдяки старанням Асоціації серед стратегічних завдань держави, вперше в історії Незалежної України, в рамках створення Кліматичної стратегії, постали створення «Фонду розвитку мисливського господарства» та розробка державної програми «Мисливське господарство України до 2030 року».

Разом з тим, соціально-політична ситуація навколо мисливської галузі продовжує динамічно загострюватися. Немає також об’єктивних підстав вважати, що у 2021 році вона буде змінюватися на краще. Свідченням цьому, зокрема, є: утворення, за своєю суттю, антимисливської парламентської коаліції з народних депутатів – МФО «Гуманна країна»; подальша реєстрація нових антимисливських законопроєктів у Верховній Раді; продовжилися переслідування користувачів, які мають угіддя в межах об’єктів ПЗФ, оприлюднено наміри «зоо­захисників» перетворити десятки господарств поліської зони на заповідники; з метою перерозподілу ринку землі, олігархічні ЗМІ розгорнули активну антимисливську кампанію; ведуться кулуарні розмови про можливість заборони в Україні з 2021 року полювання на десятки видів птахів строком на 5 років (!).

Все це у котре свідчить – всім нам необхідно терміново об’єднуватися і демонструвати свою непохитність у відстоюванні власних конституційних прав! Без вас, шановні мисливці та користувачі угіддями – ми вже програли. Ви – сіль мисливської галузі! Ви, а не ми, – її рушійна сила і міць!

Ми можемо вас згуртувати, скоординувати, підтримати, але самотужки врятувати українське мисливство «армією» у складі десяти осіб – ми не в змозі! Та неможливо згуртувати людей, які досі самі того не бажають. Тож, поки ще не пізно, запрошуємо усіх вас – мисливців, користувачів угіддями, виробників та реалізаторів мисливського спорядження і боєприпасів, просто небайдужих українців до всебічної співпраці на захист спільних інтересів, на благо довкіллю і мисливській галузі України!

Віктор ЧЕРВОНИЙ,
ГС «Всеукраїнська асоціація
мисливців та користувачів
мисливських угідь»,
Лісовий і мисливський журнал”,
2020