Штучні гнізда – легко та ефективно!

У продовження нашої традиційної рубрики «Довідка для фахівця» ми готуємо для вас серії публікацій на теми: як ефективно вести сучасне мисливське господарство, проводити біотехнічні заходи, розводити та розселяти диких тварин тощо.

Розпочнемо з гніздівель для диких качок трубчатого (тунельного) типу. Сьогодні їх виготовлення набуло широкого поширення, як в країнах Європи, так і Північної Америки. Але чи не щодня ми стаємо свідками грубих помилок наших співвітчизників, які зводять всі їхні витрати та сподівання нанівець. Тож вашій увазі методичні відеопоради від нашого медіапартнера KingDom Hunter з невеликими уточненнями від фахівців Асоціації:

• Солому краще обирати лляну, з розрахунку 1 стандартний квадратний тюк на виготовлення 5-7 гнізд. Оскільки льон може бути недоступний у вашій місцевості, його можна замінити осокою, міцним луговим сіном, пожухлою дикоростучою травою або довгосіченою соломою.
Пшенична та ячна соломи – занадто легкі й погано зберігаються, потребуючи щорічної заміни, тоді як льон або пожухлі осокові і злакові трави із успіхом застосовувалися як для облицювального, так і для підстилочного матеріалу.
• У разі використання соломи злакових культур радимо робити гідроізоляційний бар’єр з плівки, рубероїду тощо, замаскувавши його в облицювальному контурі роздільними шарами соломи.
• Сітка для виготовлення гнізда повинна бути достатньо грубою щоб тримати готову конструкцію абсолютно жорсткою.
• Внутрішній (робочий) діаметр гнізда – не менше 28 см (!).
• Оптимальна довжини гнізда – 0,9-1,2 м.

Висота установки над рівнем води – 80-100 см (!).
• Як показує практика, виступи деревяної дошки для присадки крижня, можуть слугувати також для присадки мартинових (в нар. чайок) та хижих птахів, тому не завжди варто їх робити, особливо коли гнізда встановлюються на водоймах зі слабкими захисними властивостями або посеред водного зеркала
.

Бажаємо успіхів!