РОЛЬ МИСЛИВЦІВ У ВІДНОВЛЕННІ ПРИРОДИ

“Європейські мисливці інвестують багато часу, грошей та інших ресурсів, щоб допомогти відновити середовища існування тваринного світу, і їх позитивна роль повинна бути більш помітною при розробці планів і стратегій відновлення” – зазначає Європейська федерація полювання та охорони природи (FACE).
На рівні ЄС лише 15% середовищ існування, оцінених відповідно до Директиви про середовища існування, мають добрий природоохоронний статус, а 81% мають порушений або поганий природоохоронний статус. Луги, дюни, трясовини, болота та водойми демонструють сильні тенденції до погіршення, тоді як ліси мають найбільші тенденції до покращення.
FACE вже давно виступає за відновлення середовища проживання як найефективніший спосіб принести значні переваги біорізноманіттю, включаючи мисливські види , які сильно постраждали від інтенсифікації землекористування в Європі. Протягом багатьох років мисливці по всій Європі брали участь у таких проектах. Маніфест про біорізноманіття FACE збирає та описує ці проекти з усієї Європи та надає огляд для ширшої аудиторії, яка може не знати про масштаб та різноманітність внеску, який мисливці роблять у відновлення довкілля.
У світлі пропозиції Європейської Комісії щодо обов’язкових цілей для відновлення природи робота мисливців стала ще більш актуальною, оскільки вона показує, що місцевий підхід потрібен для того, щоб європейська політика могла перетворитися на незліченну кількість ініціатив на місцях…