Про відкриття весняного полювання на гусей

20 квітня 2004р. Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України “Про мисливське господарство та полювання”, заборонивши весняне полювання в Україні.
Таке рішення було антимисливським і не враховуючим інтереси Держави, тому що незадовго до нього, а саме в сезон 2002 року 787 мисливсько-рибальських господарств перерахували до Держбюджету близько 10 млн. гривень, виручених від продажі дозвільних карток на весняне полювання.

В багатьох інших країнах (Білорусь, Росія та інші) весняне полювання проходить 10-15 днів і це приносить до бюджету значні кошти. Потрібно ввести плату за відстрільні картки зі вказаними певними видами дичини, в даному випадку – дикі гуси дозволених до видобування видів.
Всі інші види птахів мало цікавлять мисливців, тому вони можуть лишитися під забороною до відстрілу і таким чином будуть збережені.

В Україні існує багаторічна традиція полювання на гусей по весні. Велика кількість мисливців, не дивлячись на заборону, продовжують полювати і зараз, як робили їх батьки і діди. Виникають конфлікти, порушення законодавства, сутички,напруженість і навіть нещасні випадки. Було би абсолютно логічно легалізувати добування гусей цивілізованим шляхом з вигодою для всіх сторін.
Тим паче, що перелітні гуси не є ендемічними (нашими українськими) видами птахів і гніздяться далеко від України на Півночі.
Тож мисливці України просять вас відновити в Україні весняне полювання на гусей.

Підписати: https://petition.president.gov.ua/petition/82470