ПОЗИЦІЯ FACE ЩОДО СОКОЛИНОГО ПОЛЮВАННЯ В ЄВРОПІ

24 вересня 2021 року Генеральна асамблея FACE (Федерація мисливських та природоохоронних асоціацій Європи), яка представляє інтереси 7 мільйонів мисливців, одноголосно прийняла нову резолюцію щодо соколиного полювання в Європі.

Ця резолюція передбачає:

  • Сприяти поширенню соколиного полювання в Європі як мисливського мистецтва, яке охороняє культурну спадщину, приносячи важливі екологічні та соціально-економічні вигоди.
  • Запропонувати національним та регіональним органам влади країн ЄС підтримувати або запроваджувати (де соколиного полювання ще немає) законодавчі рамки, які дозволять та пропагуватимуть полювання з ловчими птахами.
  • Підтримати традиційне стійке та розумне використання диких хижих птахів для полювання, як написано в Пташиній Директиві.
  • Заохочувати співпрацю та солідарність між національними мисливськими організаціями та місцевими організаціями соколиного полювання для забезпечення життєздатності соколиного полювання як екологічно стійкого полювання та частини спільної мисливської спадщини.

Соколине полювання – це мистецтво полювання за допомогою навчених хижих птахів, що народилося з давньої місцевої традиції в усьому світі і сьогодні визнано глобальним культурним явищем, яке присутнє повсюдно. Воно відіграло вирішальну роль у багатьох аспектах нашої культури та має довгу історію, яка сягає понад 4000 років і до наших днів.

Виступаючи після прийняття резолюції, президент FACE Торбйорн Ларссон заявив: « FACE має чудові робочі відносини з Міжнародною асоціацією соколиного полювання та збереження хижих птахів (IAF) і з нетерпінням очікує реалізації цієї резолюції її членами». Він додав, що « Сокольники активно беруть участь у ряді природоохоронних заходів і є сильними партнерами для збереження біорізноманіття».

Нагадаємо, з 2010 року соколине полювання визнане ЮНЕСКО (Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) нематеріальною культурною спадщиною людства.
Натомість, в Україні полювання з ловчими птахами виявилося практично заблокованим в результаті прийняття недолугого Закону України 1684-IX від 15.07.2021 (Законопроект №2351, поданий Слугами Народу).