Підтверджено користь для збереження хохітви від ведення інтенсивного мисливського господарства в Іспанії

Хохітва, або стрепет (Tetrax tetrax) — птах родини дрохвових, єдиний представник роду хохітва (Tetrax). Довжина до 50 см, вага до 1 кг. Ареал цього птаха займає північний захід Африки, південь Європи, Центральну Азію; південні популяції осілі, північні зимують від північний захід Африки до Центральної Азії. В Україні рідкісний гніздовий, зимуючий птах: осілий на Керченському півострові; мігрує та зимує в Присивашші, Степовому Криму, Північно-Західному Приазов’ї.
Іспанія містить найбільшу популяцію хохітви ( Tetrax tetrax ) у Західній Європі (García de la Morena et al . 2006). Однак ця популяція через сільськогосподарську діяльність скоротилася на 48% за 11 років (García de la Morena et al . 2018).
У провінції Сьюдад-Реаль, де проживає 60% популяції іспанської хохітви, Cabodevilla et al . (2020) виявили подібну величину зниження (46%), використовуючи результати двох національних досліджень малої дрохви, проведених у 2005 та 2016 роках (García de la Morena et al . 2006; García de la Morena et al . 2018).
Хоча чисельність виду в провінції скоротилася, виявилося, що це зменшення не було географічно однорідним. Порівняно з аналогічною щільністю хохітви в різних типах мисливських угідь у 2005 році, чисельність виду значно зменшилася в усіх категоріях, за винятком мисливських господарств із високою інтенсивністю розведення дрібної дичини у 2016 році (Cabodevilla та ін ., 2020).

У таких мисливських господарствах часто впроваджується низка управлінських заходів, спрямованих на користь для видів дичини, які безумовно приносять користь і немисливським видам (Draycott et al . 2008; Estrada et al . 2015). Ці заходи включають контроль над хижаками та посів специфічних культур для дичини (культури, висаджені спеціально для дичини, що не збираються), які, мабуть, є найбільш потенційно корисними для дрохвиних (Estrada et al . 2015). Ці практики значно частіше зустрічаються в мисливських господарствах з високоінтенсивним дичинорозведенням (Arroyo et al . 2012).
Оскільки хохітва виявилася більш поширеною в мисливських господарствах із високим рівнем контролю лисиць, ніж в інших місцях (Estrada та ін . 2015) та враховуючи, що мисливські господарства з високою інтенсивністю дичинорозведення були єдиними місцями у Сьюдад-Реалі, де вид не зменшив свою чисельність між 2005 – 2016 роками, управління цими угіддями приносить безперечну користь для збереження стрепета.

ПОВНИЙ ТЕКСТ ЦЬОГО ЧУДОВОГО ПРОЕКТУ — НА ВЕБ-САЙТІ МАНІФЕСТУ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИМИ МИСЛИВЦЯМИ БІОРІЗНОМАНІТТЯ
Маніфест біорізноманіття FACE (Федерація мисливських і природоохоронних асоціацій Європи) показує, як європейські мисливці приносять користь збереженню природи. Це значна база даних із понад 470 природоохоронних проектів, пов’язаних із мисливством. Тепер ми маємо переконливі докази того, як мисливці успішно впроваджують Стратегію біорізноманіття ЄС до 2030 року та роблять вирішальний внесок у відновлення середовищ існування фауни, охоронюваних територій, моніторингу видів і багато іншого.