Особистості українського мисливства – Частина 1

Друзі, раді повідомити вам, що ми започатковуємо нову рубрику – “Особистості українського мисливства”, яку розпочинаємо з розповіді львів’янина Дмитра Ляляєва про мисливську традицію “Злам”.

Дмитро Ляляєв голова ГО “Українське мисливське товариства “ТУР”

Традиція “Злам”. Традиція шанування добутого звіра та мисливця. Є три види злама. Перший – це злам останньої поживи. Зламана з листям гілочка вкладається в пащу звіра. Другий злам – це злам-печать, гілочка кладеться на місце влучання кулі. Цей злам означає, що у добутого звіра є власник. Він кладеться зламаною частиною гілки до голови, якщо добутий самець, або зламаною частиною до задньої частини, якщо добута самка. Третій злам – стрілецький, або злам мисливця, що добув здобич. Він урочисто вручається на капелюсі або на ножі влучному мисливцеві, який той встромляє у свій капелюх з правої сторони чи кріпить на одязі. Важливо, що три гілки “Зламу” не повинні зрізатись ножем, а ламатися руками.
Зберігаємо та примножуємо традиції! Многа стріч! 📯📯📯

Друзі, в наступних публікаціях чекайте на розгорнутий коментар Дмитра Ляляєва для Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливих угідь про його діяльність на благо українського мисливства