ОФІЦІЙНО! АСОЦІАЦІЯ ТА ЇЇ ЧЛЕНИ – ПРИЙНЯТІ ДО МИСЛИВСЬКОГО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ!

ПЕРЕДМОВА
Брюссель, 28 квітня 2023 року – в Софії (Болгарія) відзначалося 125-річчя Спілки мисливців і рибалок Болгарії (UHAB), де керівники національних мисливських асоціацій Європи зібралися на щорічний з’їзд членів Федерації мисливських та природоохоронних асоціації Європи (FACE). Порядок денний включав широкий спектр нагальних питань для європейських мисливців на міждержавному рівні, включно з найголовнішими документами, пов’язаними з просуванням базових цілей FACE.

Серед цих питань був новий європейський Закон про відновлення природи, який FACE підтримує з моменту його публікації в червні минулого року. У брифінгу про політику FACE, опублікованому цього тижня, наголошується, що новий закон має потенціал принести користь дрібній дичині та біорізноманіттю через відновлення середовищ проживання та екосистемний підхід, за що FACE виступає десятиліттями. FACE також закликала політиків, хто приймають рішення, підтримати цю важливу ініціативу.

Посилаючись на виклики, пов’язані з популяціями дрібної дичини в Європі, президент FACE Торбйорн Ларссон заявив: «Нам потрібні підходи на ландшафтному рівні, підкріплені залученням ключових зацікавлених сторін, щоб розробити ефективні заходи збереження дрібної дичини». Для цього потрібні правильні стимули для сприяння збереженню природи на всіх рівнях. Новий Закон про відновлення природи є надзвичайно важливим і допоможе реалізувати Стратегію FACE на 2027 рік.

Ще однією важливою темою, яку обговорили під час зустрічі, стала Європейська мисливська кампанія (#signforhunting). FACE та її члени успішно зібрали понад 260 тисяч підписів, щоб забезпечити надійне майбутнє полювання та біорізноманіття в Європі. Кампанія розпочнеться в Брюсселі з 6 червня 2023 року, що збігається із “Зеленим тижнем” і важливим часом для політичних дебатів щодо відновлення природи.

Цього дня FACE також привітала двох нових членів:

  • Всеукраїнську асоціацію мисливців та користувачів мисливських угідь (ВАМКМУ), як повноправного члена. Ця організація була рекомендована Українським товариством мисливців та рибалок (УТМР), що налічує понад 180 000 мисливців, представляти мисливську спільноту України у FACE. ВАМКМУ має 24 відокремлені підрозділи в усіх регіонах України, а також науково-технічну раду, що налічує понад 30 фахівців з різних вищих навчальних закладів. Серед членів ВАМКМУ більше 300 юридичних осіб (користувачів мисливських угідь).
  • Фонд диких овець, як асоційованого члена. Ця організація працює в усьому світі, щоб збільшити популяції диких овець, сприяти науковому управлінню дикою природою та навчати громадськість і молодь щодо сталого використання та збереження переваг полювання, одночасно захищаючи інтереси мисливців.

У другий день зустрічі FACE організувала конференцію для обговорення Повернення дрібної дичини на сільськогосподарські угіддя Європи“. З наявністю національних стратегічних планів CAP (спільної сільськогосподарської політики ЄС) та представленням нового Закону про відновлення природи (2022), ця конференція стала надзвичайно важливою можливістю для обговорення та обміну інформацією щодо відновлення дрібної дичини в Європі. Відповідні зовнішні доповідачі, зокрема пані Гаель Маріон з DG AGRI Європейської Комісії, д-р Френсіс Бунер, керівник проекту PARTRIDGE NSR Interreg, та Волен Аркумарєв, Болгарське товариство захисту птахів (BSPB). Доповідачі та учасники, у тому числі велика делегація з Болгарії (UHAB), обмінялися думками з експертами із основних національних мисливських асоціацій країн Європи. Цього дня також було погоджено низку конкретних дій для просування роботи на національному рівні щодо дрібної дичини в Європі.

ДОВІДКОВО
Федерація мисливських та природоохоронних асоціації Європи (FACE) – це міжнародна некомерційна та неурядова організація, заснована в 1977 році для представлення інтересів і захисту цінностей мисливців у всій Європі. Вона є демократичним представницьким органом для мисливців у Європі та налічує понад 7 мільйонів членів. Це одна з найбільших організацій громадянського суспільства в Європі та світі, до складу якої входять 36 національних мисливських асоціацій, у тому числі країн ЄС-27, а також 7 асоційованих членів. FACE дотримується практики сталого полювання та є членом Міжнародного союзу охорони природи (IUCN) з 1987 року. FACE співпрацює зі своїми членами над різними питаннями, пов’язаними з полюванням і збереженням довкілля, від міжнародних угод щодо охорони природи до питань впровадження політик і практик від місцевих рівнів й аж до стін центральних органів законодавчої та виконавчої влади Європейського Союзу – Європарламенту та Єврокомісії. ЇЇ мета – забезпечити майбутнє для полювання у Європі на засадах сталості та розвитку культурних, екологічних і економічних аспектів мисливської галузі. Повна інформація про структуру та діяльність FACE на її офіційному вебсайті.

FACE приймає до своїх лав лише одну – найчисленнішу та найавторитетнішу національну мисливську організацію від кожної країни-учасниці. Саме через це нам знадобилася внутрішня підтримка та консолідація зусиль.

FACE вже довела свою надзвичайну ефективність для України, допомігши зокрема Асоціації у 2020 році зупинити нищівний законопроєкт націлений на позбавлення майбутнього українського мисливства.

FACE з розумінням та співчуттям ставиться до скрутного воєнного стану нашої галузі та українського суспільства в цілому. Генеральний секретар FACE у своєму інформативному листі Асоціації від 28 квітня 2023 року пише: “Мені дуже приємно повідомити, що українську Асоціацію було прийнято до FACE як повноправного члена на нашій міжнародній зустрічі цього тижня в Софії (Болгарія). Формальний зв’язок вашого об’єднання з Українським товариством мисливців і рибалок було визнано дуже важливим.
Що стосується членських внесків, ми беремо до уваги нинішню складну ситуацію, тому делегатами було домовлено повернутися до цього питання після війни. Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з вами, і ми надсилаємо вам усі наші сильні почуття та побажання в цей дуже важкий для вашої країни час.
З повагою, доктор Девід Скаллан.

ПІСЛЯМОВА
Кожному українському мисливцю потрібно усвідомити, що цей неймовірний крок на випередження, який дався нам титанічними дипломатичними та організаційними зусиллями, був зроблений абсолютно зважено та з фаховим урахуванням всіх тих ризиків, які вже спіткали та потенційно чекають на нашу мисливську галузь з поступовою інтеграцією України до сучасного європейського політико-правового простору!
Так, нас чекають нові труднощі! Але долати їх разом з 7-ма мільйонами мисливців з 36 країн Європи нам буде значно легше, аніж через два-три роки залишитися сам на сам з абсолютно новими для нас проблемами, найманими зооактивістами та старими чиновниками-популістами.

ПОДЯКИ
Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь щиро вдячна керівникам та всім національним членам FACE – European Federation for Hunting and Conservation за неймовірну довіру та таку важливу підтримку України в цей скрутний час! Окрема подяка керівництву Всеукраїнської ради УТМР за якісне виконання Меморандуму про співпрацю та всебічне сприяння у дотриманні нами чинних вимог FACE до представництва України єдиною найбільшою мисливською організацією.

Обличчя європейської інтеграції мисливської спільноти України

Персональні подяки від членів Асоціації:
Президенту Асоціації Віктору Червоному, виконавчому директору Анатолію Шостаку, керівнику Апарату Володимиру Яковлєву, голові науково-технічної ради д-ру Василю Новицькому (Білоцерківський національний аграрний університет), членам науково-технічної ради – Ігорю Калініченку (Федерація мисливського біатлону України), Роману Салівону (ТОВ СМП «Рись»), Сергію Катишу (ТОВ «НВП «Укрмисливрибпроект»), Роману Новікову (видавництво “ЕКО-інформ”), Роману Ступчуку (МХ «Фенікс Хантер»), Дмитру Ляляєву (Українське мисливське товариство “ТУР”), Олександру Рєвнівцеву (FAO – Продовольча та сільськогосподарська організація ООН), Івану Делегану (Національний лісотехнічний університет України), Володимиру Бойку (Львівська МО УТМР), всім нашим колегам, членам, партнерам та друзям!
Далі буде…

З повагою до кожного з вас
Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь