Ненаукове обґрунтування..?

2 лютого світ відзначає День байбака – віщувателя приходу весни. Та, незважаючи на погоду, цьогорічна зима для українського байбака буде особливою, адже у високих кабінетах вирішуватиметься його доля – залишатися під надійною охороною користувачів мисливських угідь, які своїм коштом вже розширили його вітчизняний ареал з 2 до 8 областей, чи стати черговою жертвою червонокнижного популізму…
Раніше ми повідомляли, на запит Асоціації Міндовкілля відповіло, що на територіях об’єктів природно-заповідного фонду України байбака не обліковано, а його розселенням, з 1991 року і донині, тут взагалі не займалися.
ТОВ “Видавничий дім “ЕКО-інформ” нещодавно отримав відповідь на власний запит до НАН України про надання наукового обґрунтування про занесення байбака до Червоної книги, як того вимагає однойменний закон. Як і у випадку з лосем, язик не повертається назвати даний документ “науковим”, чого зокрема не приховують і невідомі за посадою та родом діяльності люди, які його подавали.
Судіть самі…

Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь закликає наукову спільноту і керівництво Міндовкілля України звернути увагу на неприйнятність розгляду подань подібного рівня підготовки, які дискредитують наукову діяльність НАН України, профільні органи виконавчої влади та природоохоронну систему держави в цілому.