КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО ЗАБОРОНИ ЗАСТОСУВАННЯ СВИНЦЕВИХ БОЄПРИПАСІВ В ЄС ВІДНОВЛЕНО ЧЕРЕЗ ХИБНІ ВИСНОВКИ

Після втручання Європейської комісії Європейське хімічне агентство (ECHA) ще влітку розпочало повторну тримісячну цільову консультацію щодо даних, які використовуються для встановлення ризиків, пов’язаних зі свинцем у м’ясі дичини (посилання).

Це сталося після того, як Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) не змогло своєчасно надати інформацію, яка була б основою для поточної думки ECHA щодо ризиків від споживання м’яса дичини добутої свинцевим шротом. Ще в лютому 2021 року FACE (Федерація мисливських і природоохоронних асоціацій Європи) запросила дані EFSA, на що мало піти 15 днів. Проте з моменту початку запиту FACE на доступ були численні затримки, а також спроби виправдання та подовження термінів. Після завершення громадських консультацій ECHA у вересні 2021 року надіслала запитані документи FACE майже через вісім місяців.

Про цю неприйнятну затримку було повідомлено Омбудсмену (посилання), який підкреслив випадок «неналежного адміністрування» з боку EFSA щодо його неспроможності вчасно надати ключові документи. Затримка означала, що зацікавлені сторони не змогли обґрунтувати коментарі, зроблені під час минулорічної публічної консультації щодо поточної процедури обмеження свинцю в боєприпасах відповідно до REACH.

Оскільки цей процедурний недолік виявився критичним, FACE звернулася з проханням про відновлення публічних консультацій, під час яких усі зацікавлені сторони могли представити докази, пов’язані з оцінкою ризику для здоров’я людини. ECHA відхилила прохання FACE, але Європейська комісія втрутилася, погодившись, що потрібна справедливість.

З точки зору FACE, відмова від повторного відкриття консультацій означатиме, що політики ґрунтуватимуть свої оцінки на надто спрощеному поводженні з даними, що призведе до поганого законотворчого процесу. Наприклад, виявляється, що недостатній аналіз даних призвів до переоцінки концентрації свинцю в м’ясі дичини. Нова консультація ECHA відкрита до 6 жовтня 2022 року. Слід зазначити, що минулого тижня ECHA відкрила свою соціально-економічну консультацію (на 2 місяці) з новими пропозиціями, зокрема щодо скорочення перехідного періоду для свинцевих набоїв до 18 місяців (посилання) .

Зрозуміло, що потрібна серйозна робота, щоб ця пропозиція відповідала меті. Відповідаючи на сьогоднішні новини, президент FACE Торбйорн Ларссон заявив: « У цьому не було жодної потреби, якби чесні дебати були забезпечені з самого початку, і це не перший випадок, коли Омбудсмен втручається у підхід ЄС щодо обмеження свинцю в боєприпасах. Ми віримо, що політики ЄС будуть більш обережними щодо цього критичного питання, яке безпосередньо вплине на майже 10 мільйонів європейських громадян».

FACE нещодавно розпочав Кампанію європейських мисливців, щоб закликати інституції ЄС до чесних відносин. На момент написання статті підписали близько 50 000 громадян. Для отримання додаткової інформації про запити кампанії відвідайте www.SignForHunting.com.

FACE