ІСПАНСЬКІ МИСЛИВЦІ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛУКІВ ДОПОМАГАЮТЬ ВЛАДІ РЕГУЛЮВАТИ ЧИСЕЛЬНІСТЬ ДИКИХ ТВАРИН В МІСТАХ

У багатьох частинах Європи популяція диких кабанів збільшується, а їх здатність колонізуватися поблизу міських районів спричиняє зростання екологічних та соціальних конфліктів. Чимало прикладів можна знайти і в решті світу. Вперше, у 2011 році, спеціалізовану команду мисливців-лучників попросили допомогти впоратися з дикими кабанами, які спричиняють міські конфлікти в Іспанії.

Таке рішення іспанської влади було прийняте після ґрунтовного дослідження з урахуванням міжнародного досвіду планів управління фауною, коли мисливці з луками використовувалися для контролю популяцій ссавців у міських або напівміських районах (наприклад, міський контроль за чисельністю білохвостих оленів у США).

Проект-2021 створено у тісній координації з Мадридською мисливською федерацією та членами Королівської іспанської мисливської федерації (RFEC). Агенти (мисливці) цієї служби, які є волонтерами, підбираються відповідно до їх кваліфікації та досвіду, щоб забезпечити найкращу ефективність.

Після заснування проекту була розпочата шестимісячна експериментальна фаза. Оскільки результати були позитивними, проект отримав зелене світло, а також спеціальну законодавчу базу. Коли всі рамки були узгоджені, мисливці отримали змогу керувати міськими угрупуваннями диких кабанів та іншими конфліктними видами, у разі якщо постраждалий муніципалітет отримував відповідний дозвіл. 

До цього часу в рамках проекту 58 мисливців з луками вилучили понад 550 проблемних міських кабанів та тварин інших конфліктних видів у різних муніципалітетах. Крім того, через мисливський тиск команди цього проекту, міські тварини почали мігрувати в безпечніші райони подалі від населених пунктів.

Мадридське агентство з навколишнього середовища розглядає пілотний проект як дуже ефективний інструмент управління фауною. Інші міста Іспанії тепер теж почали створювати спеціальні групи контролю міських популяцій з використанням луків у співпраці з відповідними територіальними мисливськими федераціями, які є членами RFEC. Завдяки ефекту доміно більше іспанських міст та інших європейських країн виявляють інтерес до цього проекту.

Актуальність цього проекту для управління дикою природою, включно з попередженням травмувань дичини та хвороб тварин, особливо в приміських районах, є досить значною. Це головна причина, чому цей та подібні проекти були представлені в Маніфесті біорізноманіття FACE .

Джерело