Екорадикалізм по-українськи: зворотній бік “медалі”. Чи зробить висновки влада?

“Луцького екотерориста” (ред.) Максима Кривоша засуджено до 13 років ув’язнення.

Луцький міськрайонний суд виніс вирок Максиму Кривошу, який у липні 2020 року захопив у центрі Луцька автобус із 13-ма заручниками. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду. Кривош отримав 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Хронологія теракту (ТСН, 2020)

Його обвинувачували у захопленні заручників, незаконному поводженні зі зброєю, вчиненні теракту, замаху на життя правоохоронця. Суд визнав Кривоша винним за усіма статтями.

Як передає кореспондентка, під час оголошення вироку Кривош жбурнув у бік суддів шматок господарського мила. За інформацією Детектор медіа, він сказав: “Помийте своє життя тюремним милом” і додав, що винним себе не вважає.

"Луцького терориста" Максима Кривоша засуджено до 13 років ув'язнення

У коментарі Суспільному Кривош зазначив, що оскаржувати вирок суду не буде. “Не бачу в цьому ніякого сенсу. Я себе винним не визнавав і не визнаю, ні про що не шкодую”, – додав він.

За даними видання, апеляцію на рішення суду може подати прокуратура. Сторона обвинувачення наполягала на ув’язненні терміном 15 років.

  • 21 липня, близько 09:25 ранку у центрі Луцька озброєний Максим Кривош захопив рейсовий автобус, у якому було 13 заручників. Він вимагав від топполітиків та духовенства країни записати відео, де вони визнають себе “терористами у законі”, а від президента Володимира Зеленського – прорекламувати екорадикальний фільм “Земляни” 2005 року, що проповідує ідеї захисту “прав” тварин та веганства.

Чи зробить своєчасні висновки українська влада, зокрема Парламент?

З точки зору ФБР США, екотероризм визначається як «використання загроз або насильства кримінального характеру проти невинних жертв або їх власності з боку організацій, орієнтованих на охорону природи з політичних причин, часто включаючи дії символічного характеру». За даними ФБР, в період 2003–2008 років екотероризм приводив до щорічних збитків на суму близько 200 млн доларів США лише на території Сполучених Штатів Америки. На думку ФБР, з початком XXI століття подібна діяльність і тактика набула суспільно-небезпечного характеру, тому потребує, в тому числі, розробки та реалізації превентивних законодавчих заходів.

Першоджерело