Долучаємося до протидії агрохімічним загрозам

ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ МИСЛИВЦІВ ТА КОРИСТУВАЧІВ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ прагне долучитися до робочої групи при Міндовкіллі України, завданням якої буде напрацювання рекомендацій для недопущення загибелі рідкісних тварин унаслідок застосування пестицидів та агрохімікатів. Дана група створюється зокрема через подвійний випадок отруєння птахів в Асканії-Новій.
👉 Асоціація повідомила Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, що зацікавлена в недопущенні подальших фактів масової загибелі, як рідкісних так і фонових, об’єктів тваринного світу, як в межах- так і поза територіями об’єктів природно-заповідного фонду України, і має в зазначеному контексті конкретні нормотворчі напрацювання схвалені широким колом науковців.

👉 “Ситуація з масовою загибеллю рідкісних журавлів є кричущим, проте, на жаль, далеко непоодиноким випадком на теренах сучасної України. І все – виключно через недолуге законодавство та безконтрольність з боку нашої держави. У її нормативно-правовому полі досі немає навіть визначення терміну “масова загибель тварин”. Статті 40, 48 та 49 Закону України “Про тваринний світ” – вихолощені, жодного робочого підзаконного акту під них досі не затверджено. Ті, які розробила Асоціація, вперто ігнорують Міндовкіллям та Верховною Радою. Чинне природоохоронне законодавство популістично, в супереч світовій практиці, забороняє лише полювання (а з ним і будь-яке регулювання чисельності шкідливих та інвазивних видів) на територіях об’єктів природно-заповідного фонду. Натомість, інші види господарської діяльності, в тому числі і промислове землеробство, там здійснюються традиційними методами. Державний порядок випробування пестицидів і агрохімікатів не містить жодного положення по апробації хімічних та біологічних речовин і їх сполук на добробут диких тварин. Досліджується лише скорочений ланцюжок: препарат-грунт-рослина. Це теж нонсенс з огляду на європейську практику. Ось і маємо такий плачевний результат. Про журавлів згадали – вони ж бо красиві та викликають посилені емоції в аудиторії. Тому і маємо розголос. А от про щорічно знищені десятки мільйонів зайців, куріпок, фазанів, рідкісних та зникаючих комах і рослин тощо – всі мовчать, і навряд чи заговорять найближчим часом…” – прокоментував цю ситуацію для видавництва ЕКО-інформ Василь Новицький, Голова Науково-технічної ради Асоціації.