Діяльність Асоціації

Головною місією Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь є всебічне сприяння (організаційне, дорадче, наукове, інформаційне, законодавче тощо) розвитку мисливського господарства України, захист прав та лобіювання інтересів мисливців і користувачів мисливських угідь.

 

Основні напрямки нашої діяльності:

 • Загальна взаємодія та співкоординація дій з мисливцями і користувачами угідь направлених на захист їхніх інтересів та розвиток вітчизняного мисливства.
 • Сприяння примноженню та охороні тваринного світу України
 • Допомога мисливцям у пошуку полювань, а користувачам угіддями у організації ведення мисливського господарства, задоволення попиту та пропозицій інших галузевих послуг тощо.  
 • Робота з органами державної влади – Верховною Радою, Кабінетом Міністрів, обласними радами та держадміністраціями, по захисту і лобіюванні інтересів мисливської спільноти України та її окремих регіонів, вдосконалення й європейське інтегрування галузевої політики та нормативно-правового забезпечення мисливськогосподарської сфери
 • Протидія антимисливським рухам
 • Організація сучасного дорадчого та наукового забезпечення галузі
 • Робота з засобами масової інформації
 • Публіцистична діяльність та підтримка мисливської видавничої справи 
 • Інформаційне забезпечення мисливської спільноти України через власні інтернет-ресурси та ЗМІ.
 • Популяризація мисливства (преса, соцмережі, громадські заходи).
 • Участь у державних і міжнародних програмах та конкурсах.

 

    З В І Т  

Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» 

за діяльність у 2019 році

Шановні друзі, 2019-й рік був нелегким для держави у цілому, і для мисливської галузі зокрема. Як і передбачалося, чергове перезавантаження влади супроводжувалася лише ростом у її вищих ешелонах екологічного популізму та антимисливських настоїв. У результаті, за чотири місяці роботи нового парламенту було зареєстровано аж чотири законопроекти (/0870, 2232, 2351, 2448) з різноманітними елементами антимисливської риторики, від сумбурно дивуючої до відверто руйнівної для галузі.

Минуло трохи більше року з моменту створення нашої з вами Асоціації. Але за цей короткий проміжок часу було проведено колосальну організаційну роботу з її розбудови, розроблено нову редакцію Статуту, проведено І-й З’їзд Асоціації, на якому були присутні 180 делегатів з усіх областей, обрані керівні та контрольні органи Спілки, створені відокремлені підрозділи у всіх областях України, Асоціація набула всеукраїнського статусу! Для забезпечення роботи апарату Асоціації було укомплектовано його штат із шести осіб (виконавчого директора, прес-секретаря, менеджерів), що потребувало та потребує відповідних фінансових видатків. Проте, на виконання рішень І-го З’їзду Асоціації, про встановлення порядку та розміру сплати досить символічних членських внесків, належним чином не відгукнулися ані користувачі угідь, ані українські мисливці... 

І все ж таки, попри неналагоджене самофінансування, у 2019-му році Асоціація ініціювала та брала активну участь в проведенні спеціалізованих загально-просвітніх і дитячо-юнацьких заходів, мисливських форумів і фестивалів у різних регіонах країни – в Рівненській, Львівській, Дніпропетровській, Київській, Чернігівській областях. Проведення моніторингово-аналітичних досліджень, регулярна підготовка наукових та публіцистичних статей, виступи у ЗМІ та парламенті, делегування своїх представників до CIC (Міжнародна Рада з полювання і охорони тваринного світу) та IUGB (Міжнародний союз біологів-мисливствознавців), співпраця з FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН), постійне консультування користувачів угіддями – усе це також наші спільні минулорічні починання і досягнення! 

Асоціація – єдина з громадських мисливських об’єднань України, регулярно делегує своїх представників на засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, де розглядаються законопроекти стосовно мисливського господарства і полювання. Так само, представники Асоціації ввійшли до профільних комісій і робочих груп центральних органів виконавчої влади – Мінекоенерго та Держлісагентства України. У результаті, апаратом Асоціації упродовж року було проведено колосальну роботу з підготовки змін до законодавства, фахового опонування цілої низки антимисливських законопроектів, розроблення проекту «Концепції розвитку мисливського господарства» для Державного агентства лісових ресурсів України. Виключно завдяки старанням Асоціації серед стратегічних завдань Мінагрополітики, уперше в історії Незалежної України, постали створення «Фонду розвитку мисливського господарства» та розробка державної програми «Мисливське господарство України до 2030 року».

Разом з тим, соціально-політична ситуація навколо мисливської галузі продовжує динамічно загострюватися. Немає також об’єктивних підстав вважати, що у 2020 році вона буде змінюватися на краще. Свідченням цьому, зокрема, є: грудневе утворення, по своїй суті, антимисливської парламентської коаліції з 25 депутатів; подальша реєстрація нових антимисливських законопроектів у Верховній Раді, продовжилися переслідування користувачів, які мають угіддя в межах об’єктів ПЗФ, оприлюднено наміри «захисників лосів» перетворити десятки господарств поліської зони, де обліковані ці тварини, на заповідники; ведуться розмови про заборону в Україні у 2020-2021 рр. полювання строком на 5 років... 

Все це у котре свідчить – всім нам необхідно терміново об’єднуватися і демонструвати свою непохитність у відстоюванні власних конституційних прав! Без вас, шановні мисливці та користувачі угіддями – ми вже програли! Ви – сіль мисливської галузі! Ви, а не ми, – її рушійна сила і міць! Ми можемо вас згуртувати, скоординувати, підтримати, але самотужки врятувати українське мисливство «армією» у складі шести чоловік – ми не в змозі! Та не можливо згуртувати людей, які досі самі того не бажають.  Тож, поки ще не пізно, укотре запрошуємо усіх вас – мисливців, користувачів угіддями, виробників та реалізаторів мисливського спорядження і боєприпасів, просто небайдужих українців, до всебічної співпраці на захист спільних інтересів, на благо довкіллю і мисливській галузі України!