ЧИ ЗАГРОЖУЄ ПОЛЮВАННЯ ПРИРОДІ ЄС?
Без об’єктивної оцінки всіх екологічних переваг, інформацію про полювання часто невиправдано зображують як серйозний тиск на природу. Та це не так!

У цьому контексті FACE (Федерація мисливських і природоохоронних асоціацій Європи) ретельно оцінила звіти, надані державами-членами щодо тиску на природу, які охоплюють п’ятирічний період 2013-2018 років, щоб забезпечити ясність відносно того, який тиск високого рівня впливає на мисливські види птахів, зокрема тих, що перераховані в Додатку II ( придатні для полювання) Пташиної директиви, і на великих хижаків у Європі. Було виявлено, що:
- На мисливство припадає надзвичайно мала частка високого тиску (2,6%), про який повідомляється, відносно середовищ існування та видів, перелічених згідно з Пташиною та Оселищною директивами.
- Половина видів птахів, на яких дозволене полювання, як повідомляється, є видами з добрим екологічним статусом і тенденціями до зростання чисельності в Європейському Союзі (ЄС).
- Основним антропогенним тиском на птахів залишається втрата середовищ існування через сільське господарство та урбанізацію.
- Найзначніший тиск, про який повідомляють, для великих м’ясоїдних тварин – це вплив інфраструктури та браконьєрство.
- Попри те, що природа Європи зазнає багатовекторного тиску, мисливці Євросоюзу залишаються ключовими суб’єктами у збереженні як птахів, так і великих хижаків.
Хоча добування є частиною мисливської діяльності, воно зазвичай є незначним порівняно з розмірами популяцій. При цьому, мисливці вживають цілорічних заходів для їх збереження і поповнення.
Маніфест про біорізноманіття FACE демонструє велику різноманітність практичних дій мисливців, які сприяють збереженню біорізноманіття в Європі.
Прочитайте звіт FACE з додатковою інформацією: ЗАВАНТАЖИТИ ЗВІТ.
Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь закликає владу слідувати європейському прикладу плідної взаємодії держави, суспільства та мисливців, як найбільш зацікавлених суб’єктів в охороні та примноженні тваринного світу! Проте цього неможливо досягти без кардинальної зміни державницьких поглядів та адаптації національного мисливського законодавства до правових норм Євросоюзу. Чекаємо…!!!