Бюджетні мільйони – в повітря!

ЗАМІСТЬ ТОГО ЩОБ, ЗА ПРИКЛАДОМ КРАЇН ЄС, ПІДТРИМАТИ КОРИСТУВАЧІВ УГІДДЯМИ ТА МИСЛИВЦІВ ФІНАНСОВИМИ ЗАОХОЧЕННЯМИ У БОРОТЬБІ З ЗООНОЗАМИ, ВЛАДА РОЗПОЧАЛА ПО ВСІЙ ДЕРЖАВІ ВКРАЙ СУМНІВНУ ТА ДОРОГОВАРТІСНУ АЕРОКАМПАНІЮ З ПЕРОРАЛЬНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ДИКИХ М’ЯСОЇДНИХ ТВАРИН…

“Зокрема, на території Київської області епізоотична ситуація щодо сказу тварин залишається напруженою, питома вага зареєстрованих випадків припадає на диких та бродячих тварин (лисиці, безпритульні коти і собаки)” – зазначає ГУ Держпродспоживслужби області.

З метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ в дикій фауні, відповідно до розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 06.08.2021 № 532 «Про організацію заходів з проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2021 році за допомогою авіації» у другій половині вересня 2021 року буде проводитись планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин на території області.

Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

Для імунізації тварин від сказу буде використовуватися пероральна вакцина вітчизняного виробника ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари). Поживні принади з вакциною – це невеликі за розмірами (з сірникову коробку) брикети (коричневого кольору) з желеподібною капсулою (полімерний блістер з антигеном) всередині. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях.

Розповсюдження принад з вакциною проти сказу буде проводитися літаками над територіями лісових та сільськогосподарських угідь і триватиме протягом 7-14 днів, в залежності від погодних умов.

Нагадаємо, Верховною Радою нещодавно був прийнятий законопроект 2351, а також перебуває на розгляді законопроект 2232, які ставлять “права” бродячих і хижих тварин вище суспільних, тож сприятимуть системному поширенню зоонозів Україною та наражатимуть її громадян на пряму небезпеку!