Стратегія з адаптації до зміни клімату може стати інструментом відродження мисливської галузі України

Шановні друзі, як повідомлялося раніше Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь ще влітку долучилася до розробки державної кліматичної стратегії та активно брала участь у її формуванні. Як результат 29 листопада на узагальнюючому круглому столі державним експертом Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Мінагрополітики було представлено оновлений проект Стратегії з адаптації до зміни клімату сільського, лісового, мисливського і рибного господарств України до 2030 року! 
Завдяки старанням Асоціації мисливська галузь не лише була винесена у назву цього документу, а й визначені по його змісту основні напрями діяльності, серед яких варто виділити наступні:
1. Забезпечення епідемічного благополуччя в Україні шляхом запобігання поширеню зооінфекцій та зооінвазій, у т.ч. – нетипових;
2. Запобігання зниженню місцевого біорізноманіття шляхом елімінації чужорідних теплолюбивих видів (напр. шакала), унаслідок зміщення їх ареалів та адаптація (інтродукція) нових корисних видів.
3. Підтримання адаптивності галузі, яка виконує виняткові біорегуляторні та природоохоронні функції.
Та, найголовніше – цей документ тепер декларує розробку державної програми “Мисливське господарство України до 2030 року” та створення “Державного фонду розвитку мисливського господарства”, що вселяє надію на привернення уваги влади до нашої галузі!
Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь дякує усім сторонам робочої групи за виваженість та розуміння ролі мисливської галузі у підтриманні фауністичного та епідемічного благополуччя Укаїни!
[googlepdf url=”https://www.uahhg.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/СЕПЕРОВИЧ-29.11.pdf” download=”Скачати” width=”100%” height=”600″]

Прес-служба