Про нас пишуть: “Локомотив змін. Мисливська спільнота зібралась у Києві, щоб об’єднатися”

11 червня у Києві відбувся перший з’їзд Громадської спілки «Все­українська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» (далі – Асоціація). Ця Організація ще дуже молода – їй виповнився рік, але за цей час вона вже проявила себе – брала участь у заходах із відстоювання прав мисливців та намагалася вирішувати на проблеми мисливської галузі. Маємо надію, що головна її робота ще попереду.

За рік Асоціація створила філії в усіх областях України, членами якої вже стали близько 300 юридичних осіб – користувачів мисливських угідь та майже 200 фізичних осіб – мисливців. Цьогоріч у травні в обласних філіях Асоціації відбулися загальні збори, на яких були обрані делегати на перший з’їзд Асоціації.

Отже, з’їзд відбувся і це зафіксований факт. На захід приїхали делегати з усіх куточків України – представники різних мисливських організацій та господарств: державних, громадських, зокрема, з УТМР, і, звичайно, приватних клубів. З’їзд об’єднав усіх, кому небайдужа доля мисливської галузі. 

На зібранні можна було побачити і почути думки відомих і досвідчених фахівців, навіть корифеїв мисливського господарства: Валерія Лисенка, Віктора Червоного, Юрія Марчука, Анатолія Голубченка, Миколу Шуляра, Івана Шеремета, Івана Делегана та багато інших не менш поважних людей, які присвятили своє життя мисливській справі.

Але не тільки поспілкуватися з’їхались фахівці з усієї країни до Києва. Подолавши сотні кілометрів вони обрали керівників та кістяк – Раду Асоціації, від наполегливої роботи яких залежить чи житиме організація, а головне, чи впливатиме вона на розвиток галузі.

Сподіваємось, що тепер, коли делегати з’їзду Асоціації визначили основні цілі й шляхи розвитку організації, вона набере обертів, стане потужною і впливовою, перетвориться на локомотив змін галузі, боронитиме мисливське господарство від наклепів та образ.

Віктор Червоний, віце-президент ГС «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь»:
– Нам необхідно розробити державну Програму розвитку мисливського господарства, без неї ми не зможемо рухатися далі. Тому підготуємо таку Програму за участю найкращих фахівців із мисливського господарства і звернемося з нею до Президента країни, Уряду, Верховної Ради.

Наступний крок – зміни до законодавства, над якими ми вже працюємо. Ці зміни стосуються затвердження лімітів, спрощення процедури надання у користування мисливських угідь та видачі дозволів на добування, селекційного відстрілу, полювання у природно-заповідному фонді, збільшення відповідальності за браконьєрство тощо. Відповідні законопроекти необхідно подати на розгляд до Верховної Ради вже в цьому році й зробити все можливе, щоб вони стали законами.

На мою думку, у мисливській галузі дві головні проблеми: перша – це недосконале законодавство, і друга – відсутність просвітницької діяльності й як наслідок – негативне ставлення суспільства до мисливців. Але ми ніколи не змінимо законодавство, якщо громадська думка буде не на нашу користь.

Хто має працювати над цим, якщо не ми – Асоціація? Хто мусить контролювати законопроекти «екологів», де криються підводні камені для галузі? Хто повинен співпрацювати з депутатами Верховної Ради? Тільки чітка, ретельна, щоденна робота та співпраця дасть результат.

(Детальніше про з’їзд Асоціації читайте в наступному, третьому, номері «Лісового і мисливського журналу»)

ДОВІДКОВО:

На з’їзді обрано:
– президента Асоціації –
Рафальського Олега
Олексійовича
– віце-президента Асоціації – Червоного Віктора
Олександровича
– Раду Асоціації
Ревізійну комісію Асоціації.

 Роман НОВІКОВ,
Газета “Природа і суспільство"