ПОВІДОМЛЕННЯ. При Держлісагентстві України стартували засідання міжвідомчої робочої групи з розробки Концепції реформування та розвитку мисливського господарства

Цього четверга у Держлісагентстві України відбулося установче засідання міжвідомчої робочої групи із формування Концепції реформування та розвитку мисливського господарства. До її складу були залучені начальник і фахівці Управління мисливського господарства та полювання, представники обласних управлінь, керівники наймасовіших громадських мисливських організацій країни, включаючи Першого віце-президента ВАМКМУ Віктора Червоного, науковці з Національного університету біоресурсів і природокористування України, Інституту зоології НАН, а також низка громадських діячів у мисливській справі.

Серед основних першопричин занепаду галузі були виокремлені наступні:

  • Недосконалість її інституційного та нормативно-правового забезпечення.
  • Відсутність державної служби контролю за охороною державного мисливського фонду.
  • Відсутність системи наукового забезпечення галузі та спеціалізованої освіти, недостатня фахова підготовка мисливствознавців.
  • Несприйняття українцями мисливства як невід’ємної складової культурно-рекреаційної, екологічної та економічної сфер життєдіяльності сучасного європейського суспільства.

Робочій групі поставлене завдання до наступного засідання виокремити поточні ключові проблеми функціонування галузі та напрацювати пріоритетні шляхи їх вирішення, які згодом мають деталізовано відобразитися у відповідній Програмі реформування та розвитку мисливського господарства України.
Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь висловлює слова вдячності Держлісагентству України за виявлену довіру, а також всім фахівцям галузі, які зібралися на наше запрошення! Висловлюємо також щирі сподівання, що подібний безпрецедентний синергізм взаємодії державних та громадських інституцій вже найближчим часом дасть добрі плоди для мисливської галузі, за умови якщо нова влада підтримає наші ініціативи по її реформуванню.

Прес-служба