НОВОРІЧНЕ ПРИВІТАННЯ ПРЕЗИДІЇ РАДИ АСОЦІАЦІЇ

Дорогі співвітчизники, мисливці та працівники мисливського господарства України !

Маємо за честь від імені Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь адресувати вам щирі привітання з нагоди Новорічних свят та світлого Різдва Христового! Неабияк приємно вітати друзів, колег і однодумців – усю велику громаду любителів рідної природи: первинні та трудові колективи мисливських господарств, працівників природоохоронної сфери, наукових і навчальних закладів, професійних видавництв, усіх, хто присвятив своє життя охороні та примноженню тваринного світу, служінню на благо довкіллю України!

Цей рік був нелегким для держави у цілому, і для мисливської галузі зокрема. Як і передбачалося, чергове перезавантаження влади супроводжувалася лише ростом у її вищих ешелонах екологічного популізму та антимисливських настоїв. У результаті, за чотири місяці роботи нового парламенту було зареєстровано аж чотири законопроекти з різноманітними елементами антимисливської риторики, від сумбурно дивуючої до відверто руйнівної для галузі.

Минуло трохи більше року з моменту створення нашої з вами Асоціації. Але за цей короткий проміжок часу було проведено колосальну організаційну роботу з її розбудови, розроблено нову редакцію Статуту, проведено І-й З’їзд Асоціації, на якому були присутні 180 делегатів з усіх областей, обрані керівні та контрольні органи Спілки, створені відокремлені підрозділи у всіх областях України, Асоціація набула всеукраїнського статусу! Для забезпечення роботи апарату Асоціації було укомплектовано його штат із шести осіб (виконавчого директора, менеджерів, прес-секретаря), що потребувало та потребує відповідних фінансових видатків. Проте, на виконання рішень І-го З’їзду Асоціації, про встановлення порядку та розміру сплати досить символічних членських внесків, належним чином не відгукнулися ані користувачі угідь, ані українські мисливці…

І все ж таки, попри неналагоджене самофінансування, у 2019-му році Асоціація ініціювала та брала активну участь в проведенні спеціалізованих загально-просвітніх і дитячо-юнацьких заходів, мисливських форумів і фестивалів у різних регіонах країни – в Рівненській, Львівській, Дніпропетровській, Київській, Чернігівській областях. Проведення моніторингово-аналітичних досліджень, регулярна підготовка наукових та публіцистичних статей, виступи у ЗМІ та парламенті, делегування своїх представників до CIC (Міжнародна Рада з полювання і охорони тваринного світу) та IUGB (Міжнародний союз біологів-мисливствознавців), співпраця з FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН), постійне консультування користувачів угіддями – усе це також наші спільні цьогорічні починання і досягнення!

Асоціація – єдина з громадських мисливських об’єднань України, регулярно делегує своїх представників на засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, де розглядаються законопроекти стосовно мисливського господарства і полювання. Так само, представники Асоціації ввійшли до профільних комісій і робочих груп центральних органів виконавчої влади – Мінекоенерго та Держлісагентства України. У результаті, апаратом Асоціації упродовж року було проведено колосальну роботу з підготовки змін до законодавства, фахового опонування цілої низки антимисливських законопроектів, розроблення проекту «Концепції розвитку мисливського господарства» для Державного агентства лісових ресурсів України. Виключно завдяки старанням Асоціації серед стратегічних завдань Мінагрополітики, уперше в історії Незалежної України, постали створення «Фонду розвитку мисливського господарства» та розробка державної програми «Мисливське господарство України до 2030 року».

Разом з тим, соціально-політична ситуація навколо мисливської галузі продовжує динамічно загострюватися. Немає також об’єктивних підстав вважати, що у Новому році вона буде змінюватися на краще. Свідченням цьому, зокрема, є: грудневе утворення, по своїй суті, антимисливської парламентської коаліції з 25 депутатів; подальша реєстрація нових антимисливських законопроектів у Верховній Раді, у точу числі – убивчого для галузі проекту закону № 2448 про контрольні переобліки на вимогу та за участі так званих «зоозахисників»; продовжилися переслідування користувачів, які мають угіддя в межах об’єктів ПЗФ; оприлюднено наміри «захисників лосів» перетворити десятки господарств поліської зони, де обліковані ці тварини, на заповідники; ведуться розмови про заборону в Україні у 2020 році полювання на птахів строком на 5 років.

Все це укотре свідчить – всім нам необхідно терміново об’єднуватися і демонструвати свою непохитність у відстоюванні власних конституційних прав! Без вас, шановні мисливці та користувачі угіддями, ми всі програємо вже наступного року!!! Ви – сіль мисливської галузі, ви (а не ми) – її рушійна сила і міць! Ми можемо вас інформувати, координувати, представляти але самотужки врятувати українське мисливство «армією» у складі…шести чоловік – ми не в змозі! Та не можливо згуртувати людей, які досі самі того не бажають.  Тож, поки ще не пізно, укотре запрошуємо усіх вас – мисливців, користувачів угіддями, виробників та реалізаторів мисливського спорядження і боєприпасів, просто небайдужих українців, ДО ВСЕБІЧНОЇ СПІВПРАЦІ на захист спільних інтересів, на благо довкіллю і мисливській галузі України!

Підводячи підсумки року минулого, ми засмучені відсутністю вашої активності і єдності, але водночас пишаємося стійкістю та новими вагомими здобутками мисливської спільноти нашої держави! Саме це дає надію подолати всі випробування і розвивати мисливську галузь задля процвітання та гідного майбутнього нашого народу!

На порозі Нового 2020 року найперше хочеться побажати найголовнішого – миру! Миру нашій країні, нашій галузі, кожній родині, миру кожному дому! Хай панує мир і безмежна благодать в душі кожного з вас! Сердечно бажаємо всім мисливцям та працівникам галузі, їхнім рідним і близьким, здоров’я й міцності духу, вірних і надійних друзів, ентузіазму та наснаги! Нехай Новий Рік буде сповнений добром і любов’ю, вірою й милосердям, перемогами та великими звершеннями! 

З НОВИМ РОКОМ !!!