Мільйони на зоозахисті: скільки зооактівісти заробляють на грантах

Світ давно стикається з терором зоозахисників, що завдає істотної шкоди суспільству, бізнесу, науці, медицині, вривається у приватне життя. Добродушне на вигляд веганство диктує свої умови і діє, як радикальні терористичні організації типу ІДІЛ і Аль-Каїди: конспірація, мережі, закрита ієрархія, маніпуляція свідомістю, тиск на емоцію, привернення уваги медіа за допомогою екстремістських дій. Історія їхньої діяльності починається з 60-х років ХХ століття, з Великобританії хвиля перекотилася у США, потім у Європу і, схоже, дійшла до України. Зараз зоозахисні організації «Єдина планета», «ХутроOFF», «Відкриті клітки», «DxE Kyiv» пробують свої сили у зміні свідомості співвітчизників і насаджуванні меншістю своїх переконань більшості. Деякі технології вони почерпнули разом із грошовими вливаннями західних донорів та відточили до досконалості, деякі – залишили на той випадок, якщо слова і кібер-булінг не допоможуть. Захист тварин давно перетворився на вигідний бізнес, а для того, щоб платили добре і справно, мають боятися.

Оцінюючи «успіхи» екотероризму, заступник директора ФБР із контртерористичної діяльності Джон Льюїс підрахував, що радикальні організації із захисту тварин скоїли у США за період із 1990-го до 2005 року більш ніж 1 тис. 200 злочинів. Це псування майна, підпали й вибухи в фармацевтичних і косметичних компаніях та підприємствах, науково-дослідних лабораторіях, які проводять досліди на тваринах. Він вважає, що сьогоднішнє незазіхання захисників тварин на людське життя – питання часу.

Як ІДІЛ або будь-яка інша терористична організація, зооактівісти не можуть досягти своїх цілей без грошей, членства та уваги засобів масової інформації. Спонсорами терористів-екологів, за даними ФБР, стали найбільші і дуже впливові громадські організації «Люди за етичне ставлення до тварин» (PETA), «Комітет лікарів за відповідальну медицину» (PCRM), «Гуманістичне суспільство США» (HSUS), що діють абсолютно легально і звільнені від податків.

Такий інтерес до спонсорів екологічного тероризму, найімовірніше, спричинений тим, що ці широко відомі громадські організації мають значно більший вплив на громадську думку, а, найголовніше, на великий бізнес. Боротьба за права тварин останніми роками перетворилася на вигідну справу, коли під благими намірами ховається груба форма лобізму.

Українських веганів-екстремістів браконьєрство, бездомні тварини та їхні хвороби мало цікавлять – неприбутково. А ось шантаж конкретних фірм і медіа-буллінг – це їхні козирі. Вони злагоджено і чітко провокують інформаційні медіа-атаки на супермаркети, ферми, бізнес. Організація «Відкриті клітки», наприклад, вимагає заборонити виробництво фуа-гра та продаж яєць, знесених куркою у клітці, змінити стандарти у птахівництві, що має тінь конкурентної боротьби і дає перевагу західним виробникам.

Цифри отриманих грантів вражають: Animal Welfare Fund у грудні 2018-го виділив $341 000 зоозахисним організаціям, зокрема і «Єдиній планеті» (ХутроOFF), яка після отримання грошей на медіа-кампанію почала активно просувати проект Закону «Про заборону виробництва хутра в Україні».

Протягом 2017-2018 років організація «Відкриті клітки» також отримала грант у розмірі $472 864 від Open Philanthropy Project на пропаганду проти хутряних ферм, заборону фуа-гра та дискримінацію птахівництва в Україні. Також активну участь у виділенні коштів бере й канадська організації A Seed of Change. Точних цифр знайти не вдалося, можемо припустити, що це також сотні тисяч доларів.

Історія замовчує про ціну питання збереження репутації підприємців після спланованого медіа-булінгу ділками-зоозахисниками. Ось так попіарилися на лосі й отримали, крім відступних, закордонні «бонуси» для реалізації своєї головної програми. «Єдина планета» і «Відкриті клітки», прикриваючись гуманними ідеями порятунку й захисту тварин, ведуть конкурентну боротьбу за пожертвування західних зоозахисних організацій, які, зі свого боку, відпрацьовують бізнес-замовлення. Спроби заборони норкових ферм і виробництва фуа-гра, тиск на супермаркети, які торгують яйцями, знесеними куркою у клітках, а не в курниках, свідчать про вибіркове ставлення зоозахисників до своїх «підзахисних». Активність зоозахисників спрямована лише на той бізнес, який має потенціал для розвитку й експортується в Європу, використовує сучасні технології, що задовольняють вимоги ЄС, створює в Європі конкурентну загрозу перерозподілу ринку на користь українських сільськогосподарських виробників. Комусь дуже не подобається, коли Україна з депресивного споживача європейських товарів починає нарощувати експорт і щось продавати в саму Європу. Приклад перший, вітчизняний експорт птиці з 2015-го подвоївся і становив у 2018-му майже 330 тис. тонн. Україна стабільно, вже третій рік поспіль, утримує сьоме місце у світі за цим показником. Приклад другий, 70% української фуа-гра продається в Європу, українські виробники зуміли домогтися європейської якості й активно нарощують експорт. Приклад третій, Україна вийшла на міжнародний ринок хутра та зайняла відразу 1% світового виробництва і може протягом найближчих кількох років зайняти 10%.

Реакція миттєва – відразу ж західні донори виділяють «Відкритим кліткам» і опосередковано «Єдиній планеті» приблизно $800 тис. для підтримки медіа-кампаній в Україні та Польщі. Під прицілом опинилися звіроводи і пташники. Активність доморощених зоозахисників виявилася якраз після виділеного траншу.

Зоозахисна організація з Польщі заохочує мотивованих активістів у сусідніх країнах створювати власні організації, пропонує фінансування, підтримку і наставництво. Мета одна – зупинити, закрити розвиток цілих галузей тваринництва в Україні. Наразі ця організація вивчає кампанії, орієнтовані на російськомовні країни, і готується до запуску кампанії щодо бройлерів, потренувавшись спочатку на корпоративній кампанії із заборони утримування курок, що несуться, у клітці. За чотири місяці «Відкритим клітинам» вдалося змусити десять компаній, зокрема міжнародних, змінити свою політику. Вони очікують, що з бройлерами робота буде набагато складнішою – значить, потрібно ще більше коштів.

У своїх звітах компанії не соромляться демонструвати, що «тиск на галузь тваринництва і створення умов для компаній, які виробляють альтернативи тваринницькій продукції, можуть послабити галузь тваринництва… Ослаблення тваринництва може призвести до суворішого регулювання добробуту тварин…»

І так, автор цих рядків жорстко проти знущання з тварин, браконьєрства, вирубування лісів, забруднення навколишнього середовища і багато чого іншого. Автор також не сприймає агресії, лицемірства, брехні, терору і відсутності здорового глузду.

Джерело: hunt-fish.com.ua