Звернення Ради ВАМКМУ

Шановні мисливці та користувачі мисливських угідь!

Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь закликає вас до об’єднання зусиль та координації дій з метою відстоювання прав мисливців та користувачів мисливських угідь, забезпечення єдиного потужного впливу на удосконалення чинної та створення нової законодавчої та нормативно-правової бази України з питань ведення мисливського господарства та полювання, формування об’єктивної громадської думки про мисливство взагалі та вплив полювання на охорону, збереження та збільшення чисельності як об’єктів державного мисливського фонду, так і тваринного світу у цілому, зокрема і видів, занесених до Червоної книги України.

Українське суспільство, і політики у тому числі, ведуться на популістські гасла псевдо-екологів на кшталт «Все заборонити!», тому останнім нерідко вдається протягнути через Верховну Раду України та Кабінет міністрів України закони та постанови, які частіше шкодять ніж допомагають покращенню стану мисливського господарства, у тому числі і в питаннях охорони тваринного світу та збереження біорізноманіття в країні. Здебільшого це відбувається через те, що одні хочуть сподобатися виборцям (електорату), а інші – відпрацювати надані їм гранти.

У зв’язку з цим, роль громадських об’єднань, таких як наша Асоціація, у питаннях формування об’єктивної громадської думки про мисливське господарство та полювання є надзвичайно важливою та необхідною. Ми маємо протидіяти представникам так званих громадських організацій псевдо-екологів, які своїми популістськими гаслами та діями намагаються сформувати негативний образ мисливця як браконьєра.

Окрім зазначеного, безумовно існує ще багато проблемних питань і недоліків у сфері мисливського господарства та полювання, що потребують позитивних змін і нагального вирішення.

Для досягнення цієї мети наша асоціація створила філії у всіх областях України, членами Асоціації вже є близько 300 юридичних осіб-користувачів мисливських угідь та майже 200 фізичних осіб-мисливців.

У травні цього року в обласних філіях (відокремлених підрозділах) Асоціації відбулися загальні збори, на яких були обрані делегати на 1-й З’їзд Асоціації, який повинен відбутися у червні цього року. На З’їзді, у свою чергу, будуть обрані керівні та контрольні органи Асоціації, визначені основні цілі та шляхи реформування галузі мисливського господарства та полювання. Тому просимо вас не залишатися осторонь проблем галузі та активно долучитися до боротьби не тільки за її виживання, а також за її реформування та розвиток за прикладом країн Європейського Союзу – наших сусідів.

Країна знаходиться на порозі змін, сподіваюся, що позитивних. Хочеться вірити, що урядовці та народні депутати України, які своїми діями чи бездіяльністю сприяли прийняттю законодавчих актів, що значно погіршили стан справ у галузі, залишаться у минулому, а на зміну їм прийдуть професіонали, які будуть дослухатися до нашої з вами думки як до думки фахівців, а це можливо лише тоді, коли ми будемо об’єднані у сильну організацію, з якою будуть рахуватися.

Ми маємо сформувати об’єктивну громадську думку про мисливство як продуктивну галузь загалом, а також переконати суспільство у тому, що мисливці не є браконьєрами, які просто знищують беззахисних тварин, як нас намагаються представити псевдо-екологи, а свідомі громадяни, які, об’єднавшись у різні товариства та отримавши у користування мисливські угіддя, виключно за рахунок власних коштів забезпечують охорону об’єктів тваринного світу, їх підгодівлю, розведення дичини у тому числі – у напіввільних (вольєрних) умовах і випуск їх у природне середовище. І все це не тільки заради себе, але й для суспільства у цілому, так як це додаткові робочі місця, у тому числі і в суміжних галузях (виготовлення та торгівля мисливським спорядженням тощо) та сплата податків до бюджету та пенсійного фонду України.

Вилучення частини мисливських тварин з природного середовища шляхом полювання здійснюється виключно на законних та науково обґрунтованих підставах згідно із щорічно затвердженими Мінагрополітики за погодженням із Мінприроди лімітами використання, в межах 3-10 % від облікованої чисельності певного виду тварин. А браконьєрство дійсно є, і боротьбу із ним здійснює єгерська служба користувачів мисливських угідь. При цьому – не маючи, на жаль, належного правового захисту та прав.

Про проблеми, у яких опинилася мисливська галузь України за часів її незалежності, можна говорити багато. Кого це цікавить – заходьте на сайт Асоціації! Давайте свої пропозиції, ставте питання, які вас турбують, долучайтеся до цієї цікавої та надзвичайно необхідної і корисної для держави та суспільства роботи!

Сподіваємось, що разом ми зможемо досягти успіхів у розбудові галузі мисливського господарства та полювання як маленької, але дуже важливої складової успішної, заможної та квітучої України.

 

З повагою та надією на плідну співпрацю, Рада Асоціації

м. Київ, вул. Сім’ї Хохлових, буд. 15, офіс 202

+38 096 566 03 51, 050 236 50 34

info@uahhg.org.ua