Звернення до Полтавської облдержадміністрації

Голові Полтавської обласної
державної адміністрації
Синєгубову О.В.
вул. Соборності, 45,
м. Полтава, 36014

10.07.2020 № 45
Щодо відкриття сезону полювання
2020-2021 рр. у Полтавській області

Шановний Олеже Васильовичу!

Громадська спілка «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» від імені мисливців та користувачів мисливських угідь Полтавської області, які є членами нашої Асоціації, звертається до Вас із проханням прискорити погодження наказів місцевих користувачів мисливських угідь про відкриття сезону полювання 2020-2021 років у мисливських угіддях, наданих у користування у Полтавській області.

Як відомо, за вимогами частини першої статті 19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (далі – Закон), полювання в Україні може здійснюватися з 1 травня кожного року на самців козулі (трофейне полювання), а на переважну більшість інших мисливських тварин – з 1 серпня. Відповідно до приписів частини другої згаданої статті, строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь у межах строків, визначених Законом, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями та доводяться користувачами мисливських угідь до відома громадськості.

Звертаємо Вашу увагу, що ліміти використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів, у сезон полювання 2020-2021 років та норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, затверджені наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 25.05.2020 року № 339, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 червня 2020 р. за № 487/34770. Наказ набрав чинності 12.06.2020.

Однак, як повідомляють користувачі мисливських угідь Полтавської області, їхні накази про відкриття сезону полювання у наданих у користування мисливських угіддях у сезон 2020-2021 до цього часу не погоджено Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської ОДА.

Шановний Олегу Васильовичу, звертаємо Вашу увагу, що користувачі мисливських угідь є підприємствами, які здійснюють на територіях мисливських угідь, наданих у користування, охорону, відтворення та підгодівлю об’єктів державного мисливського фонду у розмірах, не менше ніж встановлено приписами статей 29 і 30 Закону. Основна частка коштів на згадані видатки користувачами отримується від надання мисливських послуг, серед яких трофейне полювання може складати значну частку. Навіть якщо врахувати, що до 15 червня полювання заборонено через вимоги частини п’ятої статті 39 Закону України «Про тваринний світ», на цей момент користувачі могли б здійснювати полювання впродовж місяця, заробляючи кошти на охорону, відтворення та підгодівлю об’єктів державного мисливського фонду.

Окрім того, отримані від мисливських послуг кошти йдуть на сплату за користування місцевими мисливськими угіддями, на сплату податків до державного та місцевого бюджетів, на створення робочих місць для місцевого населення, підтримку мисливської галузі у цілому та супутніх галузей (відповідної торгівлі тощо). Думаю, це не може залишити Вас як голову обласної державної адміністрації байдужим до розвитку та фінансового стану місцевих суб’єктів мисливської галузі нашої Держави.

На жаль, таке ставлення до користувачів мисливських угідь, працівників мисливського господарства, яких налічується майже 10 тисяч людей, пересічних мисливців, яких в Україні зареєстровано близько 750 тисяч, а також тисяч працівників супутніх галузей, які всі, до речі, є електоратом держави, не може не турбувати Асоціацію та, сподіваємося, і Вас як голову обласної державної адміністрації та фахового юриста із ступенем доктора наук. Асоціація має намір вжити всіх можливих заходів для того, щоб на місцях суворо дотримувалися вимог українського законодавства про мисливське господарство та полювання, не порушували права користувачів мисливських угідь і численної когорти мисливців.

Сподіваємося, шановний Олегу Васильовичу, на Ваше фахове порозуміння, підтримку, допомогу та співпрацю, за що тисячі мисливців будуть Вам щиро вдячні! Також сподіваємося, що до своєї праці керівника обласної державної адміністрації Ви залучите радником із питань ведення мисливського господарства директора Полтавського відокремленого підрозділу Асоціації – Дементія Анатолія Федоровича.

З повагою
Перший віце-президент Асоціації
В.О. Червоний