ЗВІТУЄМОСЯ за 2021 рік

З В І Т

Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь про проведену роботу в 2021 році та за попередній період

Шановні друзі! Останні три роки, з моменту створення Асоціації, були нелегкими як для держави у цілому, так і для мисливської галузі зокрема. Адже, постійне перезавантаження влади супроводжувалася лише ростом у її вищих ешелонах екологічного популізму. У результаті, за час роботи оновлених Парламенту та Уряду було зареєстровано рекордну кількість наднебезпечних проектів нормативних актів з різноманітними елементами нищівної антимисливської риторики.

За короткий проміжок діяльності Асоціації було проведено кропітку організаційну роботу з її розбудови, розроблено нову редакцію Статуту, проведено І-й З’їзд Асоціації, на якому були присутні 180 делегатів з усіх областей, обрані керівні та контрольні органи Асоціації, створені відокремлені підрозділи у всіх областях України, Асоціація набула всеукраїнського статусу! Для забезпечення роботи апарату Асоціації було укомплектовано його штат із чотирьох осіб (виконавчого директора та менеджерів), що потребувало та потребує відповідних фінансових видатків. Проте, на виконання рішення І-го З’їзду Асоціації, про встановлення порядку та розміру сплати досить символічних членських внесків, належним чином не відгукнулися ані користувачі угіддями, ані українські мисливці…

І все ж таки, попри неналагоджене самофінансування, у минаючому 2021 році Асоціація організовувала мітинги, брала активну участь в загально-просвітніх і дитячо-юнацьких заходах, провела всеукраїнську науково-практичну конференцію з розвитку вольєрного господарства та звернулася до державних органів з відповідними вимогами; виступила співорганізатором мисливських форумів і фестивалів у Львівській, Рівненській та Чернігівській областях.

Проведення моніторингово-аналітичних досліджень, регулярна підготовка наукових та публіцистичних статей, видавництво трьох мисливських книг, знімання фільмів, виступи перед пресою та телебаченням; делегування своїх представників до CIC (Міжнародна Рада з полювання і охорони тваринного світу), IUGB (Міжнародний союз біологів-мисливствознавців) та МСОП (Міжнародний союз охорони природи), співпраця з FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) та FACE (Федерація мисливських і природоохоронних асоціацій Європейського Союзу), постійне консультування користувачів угіддями усе це також наші спільні починання і досягнення! 

Донині Асоціація – єдина з громадських мисливських об’єднань України регулярно делегує своїх представників на засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, де розглядаються законопроекти стосовно мисливського господарства і полювання. Так само, представники Асоціації першими ввійшли до громадських рад, профільних комісій і робочих груп центральних органів виконавчої влади – зокрема Міндовкілля та Держлісагентства України.

У результаті, Асоціацією упродовж останніх років було проведено колосальну роботу з підготовки змін до законодавства. Розроблено та передано народним депутатам три законопроекти (в тому числі – два у 2021 році) направлені на розбудову галузі, захист прав мисливців, охорону мисливської фауни під час провадження сільськогосподарських робіт і використання агрохімікатів та захисту мисливських видів від неправомірного занесення до Червоної книги.

Організовано фахове опонування цілої низки антимисливських законопроектів (№/№ 0870, 2232, 2351, 2448, 3563, 4461, 5302, 5413). Розроблено проект «Концепції розвитку мисливського господарства» для Державного агентства лісових ресурсів України, разом з партнерськими спільнотами підготовлено подання до Президента про встановлення в Україні професійного свята працівників мисливського господарства та мисливців – «День мисливства» та інші важливі нормативні ініціативи.

Окрім цього, впродовж лише 2021 року нами було надіслано 60 запитів і нот протесту (всього 212) до державних органів всіх рівнів та отримано 51 відповідь (всього 174), проведено більше 50 робочих зустрічей з науковцями, профільними чиновниками, міністрами та народними депутатами. Серед досягнень Асоціації також відкриття сезонів полювання в прифронтових областях, відтермінування утримання плати з користувачів мисливськими угіддями за їх епізоотичне обстеження, унормування питань виділення користувачам територій для натаски і нагонки мисливських собак та екологічних перевірок діяльності мисливських господарств і т.д. Виключно завдяки старанням Асоціації серед стратегічних завдань нашої держави, уперше в її історії, постали створення «Фонду розвитку мисливського господарства» та розробка державної програми «Мисливське господарство України до 2030 року».

Разом з тим, соціально-політична ситуація навколо мисливської галузі продовжує динамічно загострюватися. Немає також об’єктивних підстав вважати, що у 2022 році вона буде змінюватися на краще. Свідченням цьому зокрема є: утворення по своїй суті антимисливської парламентської коаліції з 29 народних депутатів; невпинна реєстрація у Верховній Раді нових антимисливських законопроектів; продовжилися переслідування користувачів, які мають угіддя в межах об’єктів природно-заповідного фонду; покроково реалізуються наміри «зооактивістів» переатестувати всіх українських мисливців за власними правилами, не припиняються політичні спроби суттєво звузити сезон полювання, ведуться розмови про цілковиту заборону полювання в Україні на окремі види водоплавних і копитних!

Все це у котре свідчить – всім нам необхідно терміново об’єднуватися і демонструвати свою непохитність у відстоюванні власних конституційних прав! Без вас, шановні мисливці та користувачі угіддями, ми ніколи не переможемо! Ви – сіль мисливської галузі, її рушійна сила і міць! 

Асоціація може вас згуртувати, скоординувати, підтримати, але самотужки врятувати та розвивати українське мисливство «армією» у складі декількох чоловік – ми не в змозі!  Тож, поки не запізно, З А П Р О Ш У Є М О усіх вас – мисливців, користувачів угіддями, виробників та реалізаторів мисливського спорядження і боєприпасів, просто небайдужих українців, до всебічної співпраці на захист спільних інтересів, на благо довкіллю і мисливській галузі України!

З повагою до кожного з вас
та найкращими побажаннями
на прийдешній 2022 рік

Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь
* Шановні друзі, більш детально ознайомитися з нашою діяльністю ви можете на відповідних сторінках цього вебсайтуНОВИНИтаПУБЛІКАЦІЇ, а також у мережі Facebook.