ОТРИМАННЯ ТА ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ УГІДДЯМИ

ГОЛОВНІ КРОКИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ

Отримання мисливських угідь для полювання – процедура доволі довга і супроводжується певною бюрократичною тяганиною, яку Асоціація прагне спростити на законодавчому рівні. 

Претенденту потрібно пройти наступні етапи:

  1. Обрати територію для господарювання. Її площа має становити не менш ніж 3 тисячі гектарів (нерозривно).
  2. Дізнатись, чи не знаходяться обрані території у користуванні інших користувачів. Зробити це можна, якщо звернутись до обласного управління лісового та мисливського господарства. Якщо ділянка вже входить до чиїхось угідь, то можна спробувати отримати від користувача відмову.
  3. Звернутися до Держгеокадастру. Там варто отримати інформацію про власників або орендаторів земель, які будуть входити до складу майбутніх мисливських угідь. 
  4. Складання та затвердження карти, а також експлікації мисливських угідь у відділі земельних ресурсів. Під експлікацію мається на увазі визначення типів угідь.

Надалі майбутньому користувачеві потрібно провести декілька серій погоджень:

  • з власниками чи основними користувачами земельних ділянок, які входитимуть до території угідь – держлісгоспами, фермерами або власниками земельних паїв;
  • сільськими радами (якщо землі перебувають у комунальній власності);
  • з райдержадміністрацією або ОТГ, коли землі перебувають у резерві (а вже звідти виходить погодження у вигляді розпорядження).

Згідно ст. 22 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» угіддя у користування надає обласна рада. Але попередньо до неї має надійти звернення (подання) від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства (Держлісагентство України). Тому оригінали всіх необхідних документів, повний перелік яких можна отримати в місцевих обласних управліннях лісового та мисливського господарства (можуть різнитися), разом із супровідним листом передаються до обласного управління лісового та мисливського господарства.

Орієнтовний перелік документів виглядає наступним чином:

  1. Заява на ім’я голови обласної ради із зазначенням повних реквізитів заявника, назви, місцезнаходження та стислої характеристики мисливських угідь.
  2. Клопотання обласного управління лісового та мисливського господарства щодо надання мисливських угідь у користування (до якого додається проект рішення обласної ради, аркуш погодження проекту рішення, пояснювальна записка про необхідність прийняття обласною радою даного рішення).
  3. Погодження державного управління охорони навколишнього природного середовища в області.
  4. Погодження облдержадміністрації щодо надання мисливських угідь у користування відповідному суб’єкту господарювання.
  5. Договір із власниками або користувачами земельних ділянок, на яких розташовані відповідні мисливські угіддя, із зазначенням умов експлуатації цих земельних ділянок під мисливські угіддя.
  6. Довідка про діяльність суб’єкта господарювання, що звертається до обласної ради (зазначаються основні види діяльності, джерела фінансування, відомості про сплату податків та інших обов’язкових платежів до бюджету (тощо).
  7. Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання.
  8. Копія статутних документів суб’єкта господарювання (статут, установчий договір).
  9. Погодження сільської (селищної) ради, на території якої заходяться мисливські угіддя.
  10. Погодження відповідної райдержадміністрації.
  11. Погодження відповідної районної ради.
  12. Погодження районного держлісгоспу, на території якого будуть надані мисливські угіддя.
  13. Бізнес-план юридичної особи щодо розвитку мисливського господарства.
  14. Карта-схема мисливських угідь, що надаються в користування (узгоджена з районним управлінням земельних ресурсів).
  15. Довідка місцевого органу земельних ресурсів про категорію та стан земельної ділянки, на якій знаходяться угіддя.

Після проходження пакету документів через профільну депутатську комісію, питання надання у користування мисливських угідь виноситься не сесію обласної ради. У випадку, якщо рішення буде позитивним, користувач на місці отримає інструкції щодо подальших кроків. Зокрема про розробку Проекту організації та розвитку мисливського господарства та укладання договору про ведення господарства.  

ДОПОМОГА В УПРАВЛІННІ МИСЛИВСЬКИМ ГОСПОДАРСТВОМ

Шановні колеги! Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь має єдину в Україні науково-технічну раду з мисливського господарства, представлену провідними вітчизняними науковцями та спеціалістами, які нададуть вам фахові консультації по конкретному напрямку господарювання або в комплексі, зокрема щодо:

  • підготовки документації на отримання угідь у користування;
  • розробки проектів організації та розвитку господарства;
  • проектування вольєрів та розплідників;
  • розробки систем біотехнічних заходів;
  • застосування новітніх методик моніторингу фауни;
  • придбання, розведення та інтродукції дичини  тощо.

Виходячи з поставленої задачі, ми порадимо вам конкретного фахівця!
Телефонуйте до нас в робочий час (моб.: +38 050 236 50 34)
та пишіть на електрону пошту:  info@uahhg.org.ua (копія: ywa1950@ukr.net).