ОПУБЛІКОВАНО НОВИЙ ЗВІТ ПРО ВНЕСОК МИСЛИВЦІВ У ОХОРОНУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПРИРОДИ

Нещодавно оприлюднений 6- й звіт FACE (Федерації європейських мисливських і природоохоронних асоціацій) базується на 470 мисливських проектах різних країн, які сприяють збереженню біорізноманіття. Ці проекти представляють загальноєвропейську вибірку, яка насправді є лише вершиною айсберга. Звіт демонструє, як мисливці активно зберігають біорізноманіття за допомогою управління видами та середовищем їх існування, досліджень та моніторингу, а також шляхом діалогу та підвищення обізнаності громад.

Незважаючи на те, що впроваджуються численні дії, цей звіт показує, що мисливці вкладають значні ресурси у збереження видів, відновлення водно-болотних угідь, сільськогосподарських угідь та лісових біотопів.

З точки зору актуальності політики, у цьому звіті зосереджено увагу на тому, як дії мисливців вже сприяють реалізації Стратегії ЄС щодо біорізноманіття на 2030 рік. Хоча ЄС і не досяг мети на 2020 рік щодо зупинення втрат біорізноманіття, мисливські проекти демонструють активну прихильність мисливців до збереження природи. Маніфест про біорізноманіття є єдиною європейською структурою, яка кількісно визначає, як мисливці приносять користь збереженню природи в Європі. Цей звіт випливає із серії щорічних звітів, що показують зв’язок між мисливством та охороною довкілля в ЄС.

Докази, представлені у цьому звіті, показують, що реалізовано понад 137 проектів (32%) на територіях мережі Natura 2000, 41% проектів зосереджені на охоронюваних видах, а 51% мають важливе значення
для сталого використання тваринного світу. Це демонструє внесок мисливців у досягнення цілей “Стратегії ЄС щодо біорізноманіття 2020”. Крім того, 52% проектів зосереджені на збереженні та відновленні середовищ існування, 25% на зелену інфраструктуру та 26% на екосистемні послуги. Ці дії мають відношення до
“Стратегії ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року”. Багато проектів також орієнтовані на викорінення інвазивних чужорідних видів (IAS).

У Звіті зокрема йдеться про те, як минулого року Нічмечинна спільно з Францією проводила контроль чисельності інвазивного виду – нутрії, котра наносить цим країнам збитки на мільйони євро. Польща відновлювала чисельність тетеруків, яких тут лишалося не більше 200 особин, а Естонія облаштовувала автомагістралі відбивачами світла для запобігання загибелі диких тварин під колесами авто і т.д. У деяких національних дослідженнях робилися спроби обчислити мисливські інвестиції в довкілля у грошовому еквіваленті. Наприклад, у Великобританії підрахували, що майже 250 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 295 млн. євро) витратили місцеві мисливці на природоохоронну діяльність минулого року.
Повна англомовна версія Звіту доступна ТУТ.

Джерело FACE