На варті мисливствознавчої освіти

Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь сердешно вітає наших освітніх партнерів Кафедру біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Запорізького національного університету з успішним проходженням акредитації на якість освіти магістрів за спеціальністю 205 «Лісове господарство» та освітньої програми «Мисливське господарство»!

На сьогодення кафедра біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Запорізького національного університету формує кадрове забезпечення користувачів мисливських угідь України. За 30 років свого існування було підготовлено фахівців мисливствознавців:

  • спеціалістів – 601; роки підготовки – 1993-2011; з них: денна форма навчання – 323; заочна форма навчання – 278;
  • бакалаврів – 102, з них: денна форма навчання – 53; заочна форма навчання – 59; рік підготовки з 2012р. по 2020р.
  • магістрів – 103, з них: денна форма навчання – 43; заочна форма навчання – 60;
    рік підготовки – 2012-2021р.р.
    Перший випуск спеціалістів-мисливствознавців відбувся в 1994 році і складав: денна форма навчання – 25; заочна форма навчання – 34.

Упродовж 2020 року була проведенна акредитація кафедри на якість освіти магістрів за спеціальністю 205 «Лісове господарство» та освітньої програми «Мисливське господарство». За рішенням Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти студентів підготовки відповідає стандарту і продовжена до 2026 року.
На сучасний період кафедра працює за угодами з лісовими коледжами, двома природно-національними парками та Асоціацією користувачів мисливських угід України.
Бувші і сучасні викладачі кафедри співпрацюють з біологічними установами Канади, Німеччіни, Польщі, Франції та Австрії.
При підготовці бакалаврів мисливствознавців їм викладаються 15 дисциплін лісового та мисливського профелю, а магістранти отримують професійні знання ще з 10 дисциплін.
Кафедра укомплектована двома докторами біологічних наук, професорами, та шістьма кандидатами (із них двоє – кандидати сільскогосподарських наук) біологічних наук.

У листопаді минулого року доцентом кафедри В.Л. Сарабєєвим була захищена докторська дисертація в Сорбонському університеті (Франція) яка відповідає європейському рівню.
В університеті працює Регіональний навчально-науково-виробничий центр»Екологія» під керівництвом ст. викладача кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології В.Ю. Вовченка, відповідального виконавця понад 25 проектів з організації ведення мисливського господарства та10 проектів з вольєрного утримання мисливських тварин (сума виконаних робіт понад 1 млн. грн.). В центрі «Екологія» з 2000 року плідно працює лабораторія біоресурсів навколешнього середовища (науковий керівник д.б.н., пофесор В.І. Домніч), плідна робота якого відмічена державними нагородами: «Відмінник лісового господарства» та «Орденом за заслуги перед Запорізьким краєм ІІІ ступеня».

Друзі, нижче вашій увазі пропонуємо інформаційний буклет Біологічного факультету ЗНУ та радимо усім, хто хоче стати дипломованим мисливствознавцем, пройти тут навчання або перепідготовку.
Завантажте буклет та поділіться ним з керівництвом або учнями місцевих шкіл, студентами коледжів чи працівниками мисливських господарств. Цим Ви зробите особистий внесок у розбудову українського мисливства!