Лісівники Полтавщини попереджають про заборону випалювання сухої трави!

З настанням весни і перших сонячних променів, розпочинається небезпечний період для лісових масивів. Через масові підпали сухої трави чи очерету на болотах, виникає значна небезпека загорання в лісових масивах.

 Саме це й завдає чимало клопоту лісівникам, а, подекуди, й невиправної шкоди природі.  Підпали на узбіччях доріг та полях під лісом перекидаються на лісосмуги й лісові масиви, займаються дерева, гине лісова звірина, значної шкоди завдається верхньому шару ґрунту.

Багато людей вважає, що спалювання трави корисне. Проте ефект швидшого росту трави не є виправданим. У природі все влаштовано розумно і раціонально. Суха трава просто приховує спочатку молоді зелені пагони, і невипалені ділянки здаються сірими. Тоді, як на почорнілих випалених ділянках зелена трава добре помітна. Особливо небезпечне весняне випалювання трави для лісу. Лісова пожежа – лихо для будь-якого району країни. Окрім втрат вартості самої деревини, витрат на гасіння пожеж, це й   зниження кількості кисню, фітонцидів, що виділяються лісом, погіршення якості, стану дерев, непридатність для використання їх у рекреаційних цілях тощо. Лісові загорання знижують приріст деревостанів, збільшують вітровальність і послабляють зелені масиви, а потім пошкодженні дерева стають осередком шкідників і хвороб лісу. Навіть слабка і невелика трав’яна пожежа здатна призвести до загибелі молодих лісових насаджень, що створюються для захисту полів від висушування, берегів від ерозії, доріг від снігових і запорошених заметів.

Кожен акт підпалу –  злочин проти тендітного світу природи. Головна небезпека полягає у можливості виникнення лісових пожеж та руйнуванні біоценозу екосистеми. Загальний збиток, який щорічно завдають загорання в лісі екології, підрахувати в грошах неможливо: це і кисень, що згорів, і пошкодження органічного шару ґрунту, і кислотні дощі, й ерозії.

Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує, згідно з законодавством, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків. Згідно ст.. 77, 77- 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на порушників.

Джерело: upravles.gov.ua