ЯК СТАТИ МИСЛИВЦЕМ

Шановні друзі, всі хто мріє стати мисливцем!

Згідно чинного законодавства наявність рушниці не наділяє правом на полювання. Для цього, окрім дозволу на зброю, потрібно мати ще ряд документів: 

  • посвідчення мисливця;
  • картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання (в народі - «матроска» або «полосатка»);
  • відстрільна картка. 

Отримати ці папері може кожен, хто досяг 18-річного віку (окрім дозволу на зброю) і є громадянином України. Потрібно лише звернутись до обласного управління лісового та мисливського господарства, бо саме цей територіальний орган виконавчої влади забезпечує провадження державної політики у сфері лісового та мисливського господарства. 

Як отримати?

Перш за все потрібно отримати посвідчення мисливця, бо інші документи видаються лише при його наявності. Для цього необхідно подати заяву та анкету до зазначеної вище установи. До заяви додається:

  • ксерокопія та оригінал паспорту;
  • ксерокопія та оригінал картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • дві кольорові фотографії розміром 3х4.

Після цього кандидату в мисливці доведеться не пізніше 30 днів після подачі документів скласти іспит, суть якого полягає у тому, щоб у письмовій формі відповісти на окремі питання з екзаменаційного списку. У разі успішного складання іспиту і оплати квитанцій (державне мито і за отримання посвідчення) упродовж 19 днів можна буде отримати посвідчення мисливця і картку обліку здобутою дичини та порушень правил полювання. 

Відстрільна картка на певний вид або види дичини купується за місцем полювання за наявності вище вказаних документів. Окрім того слід зауважити, що при використанні на полюванні собак, їх господар повинен мати паспорт на собаку мисливської породи. 

За бажанням власник посвідчення мисливця може бути зачислений до громадських мисливських організацій, де отримає відповідний членський квиток та пільги на полювання. 

Але, пам’ятайте! По-справжньому мисливцем може вважатися не той, хто має посвідчення та «корочки», а той, хто любить природу й оберігає тваринний світ та середовище його існування, суворо дотримується чинного законодавства, полює з повагою до дичини, довкілля і людей!