На І З‘їзді ВАМКМУ було обрано керівний склад Асоціації

На Першому з’їзді  Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь  були присутні 177 делегатів від мисливських організацій 23 областей України, в тому числі УТМР. Під час з’їзду делегати і запрошені говорили про проблеми галузі, недосконале законодавство, дуже низький рівень обізнаності суспільства про мисливство і полювання,  про те, що потрібно більше працювати у напрямку донесення до суспільства елементарних знань про мисливство і полювання.

На з‘їзді було обрано керівні органи Асоціації. Президентом Асоціації обрали  Олега Рафальського, першим віце-президентом Віктора Червоного, до складу ради Асоціації ввійшли 44 члени від різних регіонів, представників від користувачів мисливських господарств та науковців.

Головним напрямком роботи Асоціація визначила комунікацію між мисливцями та головними державними центрами прийняття законів та рішень. Також у пріоритеті роботи:

  • удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази,
  • приведення її у відповідність до критеріїв європейських стандартів;
  • нарощування ресурсного потенціалу мисливських угідь;
  • інформування широкої громадськості про мисливство, як компонент системи комплексного природокористування і  найефективніший інструмент охорони мисливських тварин та середовища їх перебування.

Першочерговим нагальним завданням Асоціації є розробка спільно із центральними органами виконавчої влади комплексної програми розвитку мисливського господарства України та подання її на розгляд та затвердження Уряду. У    зв’язку із цим на З’їзді було прийнято звернення до Президента України, народних депутатів майбутньої Верховної Ради України 9-го скликання та сформованого нею майбутнього уряду, з пропозицією розглянути та затвердити цю програму та сформувати чітку вертикаль управління мисливським господарством.

На З’їзді також було зачитане вітання від першого Президента України Л.М. Кравчука учасникам З’їзду.